Az Európa Játékokon kedden is jutott bőven a magyar dicsőségtáblára

2015. 06. 16.

Kedden folytatta éremgazdag szereplését az azerbajdzsáni Európa Játékokon a magyar csapat. A kajak-kenusok zárónapján Mingacsevirben hullt az éremeső, női birkózásban Bakuban állt dobogóra sportolónk. A nemzetek éremtáblázatán 13 éremmel a harmadik helyre ugrottunk.

A versenynap magyar szempontból Mingacsevirben kezdődött, ahol a magyar kajakosok és kenusok három aranyat és négy bronzot nyertek kedden.

Kozák Danuta (UTE) K-1 500 méteren bronzérmet, a Kammerer Zoltán (Graboplast Győr), Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (Vasas SC) kajaknégyes 1000 méteren aranyérmet, Kárász Anna (Szegedi Vízisport Egyesület) és Vad Ninetta (KSI SE) K-2 500 méteren bronzérmet - a kétszáz kettesek között negyedik helyet -, Dudás Miklós (Fémalk-Bomba AVSE) a kajak egyesek 200 méteres döntőjében aranyérmet, Tótka Sándor (UTE) és Molnár Péter (Tiszaújvárosi VSE) K-2 200 méteren bronzérmet, Csay Renáta (Graboplast Győr) a női kajakosok 5000 méteres távján bronzérmet, Pauman Dániel szintén az 5000 méteres távon ötödik helyezést, Hajdu Jonatán a kenu egyes 200 méteres döntőjében kilencedik helyet szerzett.

A válogatott összesen 5 arany- és 5 bronzérmet szerzett - egy bronzérem kivételével mindegyiket olimpiai versenyszámban -, így Magyarország lett a legeredményesebb az Európa Játékok kajak-kenu regattáján.

A kajak-kenu-válogatott szerdán a Turkish Airlines menetrendszerinti járatával Isztambul érintésével érkezik Ferihegyre, a csapat 12.55-kor száll le a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

A 2013-as világbajnok Barka Emese (Vasas SC) a kedd délutáni döntőben is ellenállhatatlan volt a női birkózók 58 kg-osok versenyében a Európa Játékokon, a hetedik magyar aranyérmet nyerve Bakuban. Korpási Bálint és Sastin Marianna után a harmadik magyar éremnek örülhetünk birkózásban.

A taekwondós, kanadai színekben kétszeres olimpikon - Athénban ötödik - Gonda Ivett a -49 kg-os súlycsoportban egészen a bronzmérkőzésig menetelt, ahol azonban a horvát Zaninovics 9-1-es pontozással legyőzte, így a magyar sportoló az ötödik helyen végzett.

A lány vízilabdázók 16:4-re legyőzték a briteket, a csoportban harmadikként zártunk - a küzdelmeket a negyeddöntőben folytathatjuk, ahol a spanyolok várnak ránk. A csoport végeredménye (1-3. helyezettek): 1. Görögország, 2. Hollandia, 3. Magyarország. A fiúk számára a kedd pihenőt jelentett, szerdán a negyeddöntőben a görögökkel találkozunk.

Sportlövészetben Zwickl-Veres Kata és az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István is közel volt légpuskában az olimpiai kvóta megszerzéshez, amelyen előbbi nyolcadik, utóbbi pedig a kilencedik helyen végzett. A nőknél Miskolczi Julianna a 27., a férfiaknál a már olimpiai kvótás Sidi Péter a 26. helyen zárt. Trapban Hegyi Norbert és Szollár András egyaránt 73 koronggal, előbbi a 8., utóbbi a 6. helyen várja a folytatást.

Asztaliteniszben az egyéni küzdelmek első fordulóit rendezték, ahol Pattantyús Ádám könnyedén, Madarász Dóra és Kosiba Dániel szoros mérkőzésen lépett tovább a következő fordulóba.

Kedden az ökölvívók is megkezdték bakui szereplésüket. A 32 között az 52 kg-os Csóka Nándor és a 91 kg-os Hámori Ádám egyhangú pontozással verte riválisát, míg a 64 kg-os Vadász András számára befejeződött az Európa Játékok.

Borkai Zsolt, a MOB elnöke a mob.hu-nak, valamint Fábián László, magyar csapat vezetője az M1 hírcsatornának a magyarok szerepléséről és az azeri szervezésről egyaránt elismerően nyilatkozott.

A magyar küldöttség termése az Európa Játékokon eddig hét arany-, egy ezüst- és öt bronzérem. A nemzetek közötti éremtáblázatot kedden este továbbra is Oroszország vezeti (12, 4, 5), második a vendéglátó Azerbajdzsán (8, 3, 7), Magyarország 13 éremmel a 3. helyen áll (7, 1, 5).

Az Európa Játékok szerdai programjában az aerobik is bemutatkozik.

(MOB/VF, fotó: MOB/Szalmás Péter)