Az EYOF érmes sportolók sikeres helytállása a judo vb-n és a kosárlabda Eb-n

2017. 08. 10.

Feczkó Csanád bronzérmet szerzett a chilei cadet judo világbajnokságon, az U16-os lány kosárlabda válogatott az oroszokat legyőzve már biztosan éremért mérkőzhet az Európa-bajnokságon.

Feczkó Csanád a győri EYOF-on megnyerte a -50kg súlycsoport versenyét, most a vigaszágról beverekedve szerzett bronzérmet a chilei cadet világbajnokságon.
A miskolci judós erőnyerőként csak a második fordulóban lépett először tatamira és mongol ellenfelét ipponnal győzte le. A következő körben a későbbi ezüstérmes üzbég Ocsilovtól hosszabbításban kapott ki.
A vigaszágon folytathatta, ahol előbb legyőzte a columbiai Montealegrét. A bronzcsatában ipponnal verte a török Toktayt. A magyar judós az idei három ifjúsági világversenyen egyaránt éremnek örülhetett.

Az EYOF-n -44kg-ban ezüstérmet szerzett Kardos Timea a súlycsoportja második fordulójában vereséget szenvedett japán riválisától és kiesett.

Csütörtökön Szeredás Botond (-60kg), Varga Brigitta (-48kg), Özbas Szofi és Kármán Andrea (-52kg) lépnek tatamira. Közülük Szeredás arany-, Varga és Özbas bronzérmet szerzett a győri EYOF-on.

Az EYOF ezüstérmes lány kosárlabdázók bravúrgyőzelme az Európa-bajnokságon

A győri EYOF-on a döntőben a spanyoloktól vereséget szenvedő U16-os lány kosárlabda válogatott a bourgesi U16-os Európa-bajnokság negyeddöntőjében bravúros győzelmet aratott az oroszok felett.

Mészárosné Kovács Andrea tanítványa egyetlen ponttal nyerték az első 10 percet. Az oroszok minimális előnnyel fordítottak, és a harmadik negyed végére megtartották 1 pontos előnyüket.
A befejező negyed elején a magyarok 52-48-as vezetésre tettek szert, de az oroszok visszajöttek és visszavették a vezetést.
Óriási tartásról tett tanúbizonyságot a magyar csapat azzal, hogy elbírta az orosz fordítás terhét. Elképesztő tűz és akarat volt a lányokban. Az oroszokat pedig nagyobb kockázatvállalásra kényszerítette az utolsó két perc, amikor a magyarok 57-53-ra visszavették a vezetést. majd elhúztak 61-53-ra.
Az oroszok még betaláltak távolról, de Wentzel büntetőjével, ami már a 19. pontja volt, eldőlt a mérkőzés. A végeredmény 62-56 a magyarok javára.
A válogatottunk ezzel a győzelmével a 2018-as U17-es világbajnokságra is kvalifikálta magát.

A mérkőzés befejezésével boldogan ölelkeztek össze a lányok, akik az elődöntőben a lettekkel mérkőznek. A másik ágon francia-olasz csata lesz a fináléért.