Az Olimpiai Reménységek Versenyén pattogott a pingponglabda

2015. 11. 12.

Több mint egy évtized elteltével ismét asztalitenisz Olimpiai Reménységek Versenyét rendeztek a visegrádi országok részvételével Szombathelyen, ezúttal a MOB támogatásával.

Korábban ez az esemény U21-es korosztályú versenyzők megmérettetéséhez kötődött, a torna idén viszont már a 2002. január 1. után születettek szerepeltetésével született újjá, igazodva az ORV általános szakmai koncepciójához. AZ ORV párhuzamosan, külön teremben zajlott az ITTF nagyszabású utánpótlás-versenyével, a Hungarian Cadet and Junior Open-nel, ahol 37 ország 340 versenyzője állt asztal mellé.

A Magyar Asztalitenisz-szövetség a Pannonsport Kft.-vel közösen, a Magyar Ifjúsági és Serdülő Nemzetközi Bajnoksággal párhuzamosan rendezte.

A leányok versengésében a lengyel együttes bizonyult a legjobbnak két győzelemmel és egy vereséggel, rajtuk csak az Adamik Csenge Virág, Kenesey Blanka, Pad Franciska összetételű magyar válogatott tudott felülkerekedni 3:2 arányban. Csapatunk végül ezt az egy győzelmet könyvelhette el, így az ezüstérmes Szlovákia és a bronzérmes Csehország mögött a negyedik helyen végzett.

Szintén a negyedik helyen zárta a csapatversenyt a Hőgye Dániel, Krebs Bálint, Szabó Imre alkotta fiú csapatunk. A fiúknál a hármas körbeverésből a szlovákok kerültek ki győztesen, Lengyelországot és Csehországot megelőzve.

Ami az egyes versenyszámokat illeti a fiúknál a lengyel Max Miastowski állhatott a dobogó legfelső fokára, megelőzve a szlovák Dalibor Dikót, a lengyel Patrik Pysket és a szintén szlovák Adam Klajbert.

A leányoknál szlovák siker született Zuzana Peková révén, aki a lengyel Elzbieta Kwiatkowska felett négy játszmában kerekedett felül a fináléban. A bronzérmet a szlovák Jana Terezková és Adamik Csenge Virág nyakába akasztotta Pignitzky Dorottya, a MOB Sport XXI programjának vezetője, aki egyben a V4 – ORV nemzeti koordinátora.

A remek hangulatú tornán részt vevő szakemberek körében pozitív fogadtatásra talált az újonc korosztályt érintő ORV-kezdeményezés, további nemzetek is kifejezték már részvételi szándékukat a jövőt illetően, így minden esély megvan arra, hogy 2016-ban is szerepeljen ORV-verseny a nemzetközi versenyprogramban.

(MOB-MOATSZ, fotó: Kalocsai Richárd/MOATSZ)