Az ötödik találkozó dönt a kosarasok bajnoki címéről

2013. 06. 01.

A címvédő Szolnoki Olaj hazai pályán legyőzte az alapszakaszgyőztes Alba Fehérvárt pénteken a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik találkozóján, ezzel 2-2-re kiegyenlített.

A finálé negyedik felvonása triplaváltással kezdődött, amiből a címvédő Szolnok jött ki jobban, a sérült Sead Sehovicot nélkülöző házigazdák fokozatosan növelték előnyüket, főként James Florence révén. Az Albát dirigáló Dzunics Braniszlav vezetőedző 17-9-nél időt kért, ennek hatására Brandon Woods és Juhos Levente hármasával 24-21-re feljött a Fehérvár. A második negyed 8-0-s hazai rohammal indult, aztán a túloldalon a 35 évesen visszavonulásra készülő Bódi Ferenc is bevágott egy triplát. A félidő hajrája is a remekül védekező és sok támadólepattanót szedő Tisza-partiaké lett, a nagyszünetben 44-35 volt az állás.

Térfélcsere után 12 pontra is meglépett az Olaj (51-39), sőt a 30. percben Horváth Ákos újabb hármasával már 65-48 volt az eredmény, a gyengén célzó fehérváriak pedig hasztalanul próbálták faragni a különbséget. Az utolsó játékrész derekán Jarrod Jones révén tíz pontra csökkent a vendégek hátránya, aztán 73-66-nál a veterán Németh István negyedik hármasa nyugtatta meg a szolnokiakat. Damian Hollis távoli találatával mégis izgalmas lett a hajrá: 76-71 után mindkét oldalon nagy helyzetek maradtak ki, majd bő egy perccel a vége előtt Florence egy triplával megszerezte 17. pontját, majd Hollis sportszerűtlen faultja, illetve az utána értékesített hazai büntetők eldöntötték a csatát.

A finálé ötödik, utolsó összecsapását vasárnap rendezik Székesfehérváron.