Az USA elleni sikerrel zártuk a Volvo-kupát

2014. 02. 10.

Győzelemmel zárta a szolnoki Volvo-kupát a magyar férfi vízilabda-válogatott, miután 12–5-re nyert az Egyesült Államok ellen. Varga Dénes és Jansik Dávid triplázott a találkozón. A szerbek 17–5-re legyőzték a németeket, ezzel megnyerték a négycsapatos tornát.

A szerbek elleni, tegnapi szoros vereség után igazi gálameccs várt a magyar csapatra az Amerikai Egyesült Államok ellen. Benedek Tibor válogatottja nem is okozott csalódást a szolnoki közönségnek: már az első negyedben tudatosította ellenfelében, hogy melyik a jobb csapat.

Varga Dénes bombagóllal kezdte meg a gólgyártást, majd Jansik Dávid emberelőnyben volt eredményes. Hosnyánszky Norbert pedig szokásához híven szétszaggatta a hálót – természetesen belülről. Majd ugyanezt megtette ismét Varga Dénes. És már el is illant az első negyed – 4–0-ra vezettünk.

A magyar lendületet az első amerikai gól sem törte meg: Bonani találata után ismét három magyar gól következett a nagyszünetig. Köztük például Varga Dénes találata is, ő így az első félidőben három gólt vállalt a hét magyar találatból. Az ezúttal a magyar kapuban kezdő Lévai Márton mindössze egy gólt kapott a nagyszünetig.

Aztán a harmadik negyed eleje az amerikaiaké volt, persze nem nagyon. Mindössze annyi történt, hogy McClintick és McConnell kozmetikázta az eredményt: a 7–3 az ő szemszögükből már jobban nézett ki, mint a nem sokkal korábbi állás. Persze Tóth Márton és a már „szokásos húzós” magyar gól (ezúttal Varga Dániel kapta a labdát az öcstől) visszaállította a hatgólos különbséget.

A záró periódusban aztán Jansik is megszerezte saját maga harmadik gólját. De összességében már csak a pontos végeredmény volt a kérdés: végül 12–5-re győztünk.

VOLVO-KUPA, SZOLNOK
MAGYARORSZÁG–EGYESÜLT ÁLLAMOK 12–5 (4–0, 3–1, 2–2, 3–2), Szolnok, 600 néző. Vezette: Colombo (olasz), Sztavropulosz (görög)
MAGYARORSZÁG: LÉVAI – Kovács Gábor 1, VARGA DÉNES 3, JANSIK D. 3, Tóth M. 1, Varga Dániel 1, Vámos. Csere: Erdélyi, Bedő, HOSNYÁNSZKY 2, Angyal, Salamon F. 1
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Holland – Rosenthal, BONANNI 3, Bowen, Cleary 1, Dunstan, Obert. Csere: Kimbell, Samuels, McClintick, Matulis, McConnel 1
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
BENEDEK TIBOR, a magyar válogatott szövetésgi kapitánya: – Annak ellenére, hogy az amerikai válogatott az első két napon negyven gólt kapott, nehezebb meccsre számítottam. Sok fiatal volt a keretünkben, ráadásul kedden fontos meccsünk következik – ha mindezt figyelembe vesszük, nagyszerűen játszottunk.
DEJAN UDOVICSICS, az amerikai válogatott szövetségi kapitánya: – Több gyakorlás, több tanulás. Nekünk minden egyes mérkőzés hasznos, ez a legfiatalabb csapat az amerikai vízilabda történetében. Ez a nehezebb út, de úgy vélem, hamarabb lehetünk sikeresek, csak sokat kell gyakorolniuk a fiataloknak. Az ilyen mérkőzések éppen ezt szolgálják.

Szerbia–Németország 17–5

A VÉGEREDMÉNY 1. Szerbia 9, 2. MAGYARORSZÁG 6, 3. Németország 3, 4. Egyesült Államok 0

A torna legjobb játékosa: Madaras Norbert. A torna legjobb kapusa: Gojko Pijetlovics (Szerbia)

A találkozó után Benedek Tibor kihirdette tizenhárom fős keretét, akikkel kedden Görögországban Világliga-csoportselejtezőt vív.

Benedek Tibor már a szolnoki Volvo-kupa zárómérkőzése – Magyarország–Egyesült Államok 12-5 – után csapatmegbeszélést tartott, majd bejelentette, hogy ki az a tizenhárom vízilabdázó, akiket magával visz a görögországi Világliga-meccsre.