Azeriek mondtak megálljt a magyaroknak

2014. 05. 04.

Két magyar is érdekelt volt a bakui Európa-bajnokság szombati küzdelmeiben. A korábbi Eb-ezüstérmes Kotsis Edina (a képen) és Szegedi Norbert is hamar kiesett. Vasárnap Kazinczy Viktor lép pástra a zárónapon.

Remekül kezdődött a nap számunkra. Kotsis Edina a norvég Frida Thorsoe ellenében állt küzdőtérre a legjobb tizenhat közé kerülésért. Már az első másodpercekben látszott, jó formában van. Ő irányította a találkozót, az történt, amit akart. Két remek fejrúgás, majd egy testtalálat, és a menet végén 7-0 a javunkra.

A második két percben sem változott semmi, Edina dominált, és egy újabb hárompontos fejtalálat, majd két testrúgás után 12-0, és ezzel a második menet végére technikai KO Edinának.

A nyolcaddöntőben az azeri Aghakishiyeva megállította versenyzőnket. Az első menetben sok tapogatózás folyt, akciók ugyan indultak, de inkább csak erőfelmérés folyt a páston. Egy fejtalálat azonban becsúszott a hazai versenyzőnek, és a menet vége 3-0 a hazainak.

A második két percben Edina rohamozott folyamatosan, de ellenfele ügyesen tért ki, majd ismét eltalálta a magyar fejvédőjét, amiért három pontot kapott. Edina a támadások során sajnos többször is elvesztette az egyensúlyát és az új szabályok szerint minden elesés intéssel jár. Így kapott ellenfele egy újabb pontot (két intés egy pont az ellenfélnek), majd egy újabb testtalálat, és a menet vége 0-8.

Sajnos az utolsó menetben sem történt komoly fordulat, bár versenyzőnk folyamatosan támadott, és végre egy fejrúgással szépíteni tudott, de az ellenfél ismét eltalálta őt, újfent jött két intés, és bár sikerült egy testtalálatot bevinnie, a végeredmény 4-10 az azeri lánynak.

– Versenyzőnk a végére lelkileg és fizikailag is kicsit elfáradt, és nem tudott fordítani. Nagy kár, mert az előjelek nagyon jók voltak, sajnos az előadás most nem sikerült a legjobban. Pedig néhány meccsel korábban, a súlycsoport olimpiai bajnoka, az angol Jones 0-6-ról fordított az utolsó menetben, és verte 7-6-ra francia ellenfelét – mondta a helyszínen tartózkodó honi elnök, Patakfalvy Miklós.

Nem sikerült Szegedi Norbertnek sem a pontszerzés. 63 kg-os versenyzőnk szintén azeri ellenfelet kapott, Takhizade Aykhan személyében.

Az első menetben a magabiztos hazai fiú négy testtalálattal egy ellenében szerzett biztos előnyt.

A második két percben Norbert bátrabban támadott, de ez sem volt elég a fordításhoz. Felváltva jöttek az akciók, de nem sikerült csökkenteni a hátrányt (3-6).

Az utolsó felvonásban egy fejtalálat, egy testtalálat és két intés itt is, ott is, és kialakult a 11-4-es végeredmény.

– Fiatal versenyzőnk nagyon akart, de még több önbizalomra és hitre van szüksége a győzelemhez. Remélhetőleg erre a közeljövőben már lesz pozitív példa is – összegzett Patakfalvy Miklós.

Vasárnap, a zárónapon Kazinczy Viktor áll pástra.

(Forrás: taekwondo szövetség)