Bravúros győzelmet aratott Babos Timea

Babos búcsúzott párosban a ningbói tornán

2013. 09. 23.

Babos Timea befejezte szereplését a 125 000 dolláros ningbói WTA-versenyen, miután egyesben az 1. fordulóban három szettben vereséget szenvedett Jaroszlava Svedovával szemben. A mérkőzés 1 óra 50 percig tartott.

A két játékos az elmúlt hetekben többször is „összefutott”: közösen nyerték meg a taskenti párosversenyt, majd a múlt héten Timi és Olga Govorcova a kantoni párostorna első körében legyőzte Svedovát és Csang Suajt.

Ezúttal viszont egyértelműen a rutinosabb kazah volt a jobb. A 31 perces első szettben 1:1 után fogadóként a negyedik esélyt kihasználta, brékelte ellenfelét. Ezután Svedova megállíthatatlan volt, esélyt sem adott Timinek.

A 20 éves magyar játékos a 35 perces második játszma első gémjében elnyerte ellenfele szerváját, majd utána 2:0-nél újabb bréklabdája volt. Ezt Svedova ugyan hárította, de 4:2-nél Timi ismét elnyerte ellenfele adogatását, majd magabiztosan kiszerválta a szettet.

Sajnos a harmadik játszmában a fiatal magyar játékos adogatásai semmilyen előnyt nem jelentettek. Timi brékkel nyitott, de utána Svedova négyszer elnyerte ellenfele szerváját. Pedig a hetedik játékban, 4:2-nél Timi 40-0-ra vezetett fogadóként, de egyik eséllyel sem tudott élni... Ezután Svedova 40-re brékelt, lezárta a taskenti párosbajnokok mérkőzését.

„Sajnos ma nem ment úgy a játék, ahogyan azt szerettem volna. Az első szettben nagyon jól játszott, hiba nélkül leütött a pályáról. Aztán a másodikban éreztem egy pillanatot, amikor lehet esélyem. Az első bréklabdámnál egy tök jó, futtából, tenyeres elütéssel megnyertem. Küzdöttem, futottam, hajtottam, de a játék ma nem ment sajna…Irány haza, majd edzés és Linz” – nyilatkozta Timea.