Babos elődöntős a Roland Garroson, győzelemmel kezdtek a nankingi olimpiai jelölt lányok

2014. 06. 02.

Babos Tímea és az amerikai Eric Butorac bejutott az elődöntőbe vegyespárosban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság hétfői versenynapján.

A torna honlapjának beszámolója szerint a magyar játékos párjával 32 perc alatt hozta az első játszmát az Alizé Cornet, Jonathan Eysseric hazai párossal szemben, a második felvonás pedig egy perccel ennél is rövidebb lett. A magyar, amerikai duó kilenc bréklehetőségéből négyet használt ki, míg az ellenfél csak egyszer jutott bréklabdához.

Babosék az elődöntőben nyolcadik helyen kiemelt Julia Görges, Nenad Zimonjic német, szerb kettőssel találkoznak. Babos egyesben a selejtezőben búcsúzott, míg női párosban a nyitókörben kapott ki a Roland Garroson.

"Nagyon örülök, ma mindketten jól játszottunk. Életem első Grand Slam-elődöntője, boldog vagyok! Egyre nehezednek a meccsek, de nekünk is egyre jobban megy a játék" - nyilatkozta honlapján Babos, aki egyesben a selejtezőben búcsúzott, női párosban pedig a nyitókörben kapott ki a Roland Garroson.

Junior női egyesben Stollár Fanny magabiztosan verte a 15. helyen kiemelt egyiptomi Sandra Samirt, ezzel bejutott a 32 közé. A 15 éves magyar játékos Bondár Anna oldalán később junior párosban is győzött, mégpedig az Alice Ramé, Vinciane Remy francia kettős ellen. A magyar duó így pályára léphet majd a legjobb 16 között is.

Vegyespáros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)-Alizé Cornet, Jonathan Eysseric (francia) 6:4, 6:3