Babos Tímea harcra készen utazik Kínába

Babos elődöntős Japánban

2014. 05. 03.

Babos Timea három játszmás, fordulatokban rendkívül gazdag mérkőzésen legyőzte Egucsi Miszát a 75 000 dolláros gifui ITF-verseny negyeddöntőjében. A találkozó 2 óra 3 percig tartott.

A 22 éves japán játékos pályafutása eddigi legjobb hónapjait éli, idén már két ITF-versenyt nyert, múlt héten pedig bravúros győzelmekkel jutott el a szöuli 50 000 dolláros torna döntőjéig. A magyar játékos Dél-Koreában a második körben búcsúzott, most Japánban viszont két magabiztos győzelmet aratott.

Timi most is jól kezdhette volna a gifui mérkőzést, de sajnos nem élt a lehetőségekkel. A második gémben két bréklabdát nem tudott kihasználni, majd 1:1 után 15-re veszítette el szerváját. Az ötödik gémben Egucsi úgy brékelt újra, hogy ellenfele 40-15-re vezetett...

Ekkor a verseny második kiemeltje két játékot nyert sorozatban, majd három labdája volt a 4:4-hez. Sajnos a japán valamennyit hárította, majd az sem zavarta meg, hogy 5:3-nál fogadóként négy szettlabdát sem tudott kihasználni. Egucsi ugyanis 5:4-nél 30-ra hozta adogatását, ezzel a játszmát is.

A 39 perces második szett elején Timi három bréklabdát hárított, hatalmas csatában védte meg a szerváját. Utána pedig 15-re nyerte el Egucsi adogatását, a második esélyt használta ki. A magyar játékos 3:0-ra is vezetett, majd 3:1 után nagy csatában újra hozta szerváját. Ezután Timi 40-re brékelt, de 5:1 után elveszítette adogatását.

Egucsi a nyolcadik gémben 0-40 után hárított két szettlabdát, de a harmadikat már kihasználta a magyar játékos!

Sajnos a döntő szett elején Timi 30-0 után sem tudta megnyerni adogatását, majd Egucsi két bréklabdát hárítva 2:0-ra elhúzott. A magyar játékos ekkor ismét átvette az irányítást, sorozatban három gémet nyert, 3:2-re fordított. Egucsi egyenlített, majd fogadóként 40-15-re vezetett. Timi azonban óriási küzdelemben hárította a bréklabdákat, majd hozta szerváját.

Ez sorsdöntőnek bizonyult! A következő gémben Timi újra elnyerte ellenfele adogatását, majd 40-40 után hozta sajátját, így bejutott a legjobb négy közé.

„Nehéz volt a mai nap nagyon...Az elmúlt napokhoz képest sokkal melegebb volt, szelesebb is. Így nem éreztem az első szettben a játékot...Aztán rátaláltam a másodikban a ritmusra, így meg tudtam fordítani a meccset. Jöhet végre egy elődöntő, boldog vagyok!” – nyilatkozta Babos Timea.

A magyar játékos következő ellenfele a 3. helyen kiemelt An-Sophie Mestach lesz. A belga játékos a legjobb nyolc között 6:0, 3:6, 6:4-re győzte le a japán Ozaki Riszát.

A Gifuban címvédő Mestach a világranglista 120. helyén áll, ez karrierje eddigi legjobbja. Pályafutása során egyesben 3 ITF-versenyt nyert: 2012-ben Antalyában, tavaly Gifuban, idén pedig Sunderlandben (25 000 dollár). További hat alkalommal volt döntős.

A 20 éves belga játékos a múlt héten elődöntős volt Szöulban, a legjobb négy között a későbbi győztes Doj Miszakitól kapott ki 7:6, 6:0-ra.

A 2010-es szingapúri Ifjúsági Olimpián Timea és Mestach bronzérmet szerzett párosban. Ugyancsak abban a szezonban a magyar játékos és az amerikai Sloane Stephens úgy nyerte meg a US Opent a juniorok között, hogy a döntőben a belga teniszező és a horvát Silvia Njiric lett volna az ellenfél. Mestach azonban sérülés miatt nem tudott pályára lépni.

KANGAROO CUP INTERNATIONAL LADIES OPEN TENNIS 2014 (75 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ: Babos Tímea (2.)-Egucsi Misza (japán) 4:6, 6:2, 6:3

(Forrás: babostimea.hu)