Babos és Fucsovics egy kört sem ment a miami selejtezőben

2014. 03. 18.

A világranglista 108. helyén álló Babos Tímea két játszmás mérkőzésen vereséget szenvedett a thaiföldi Luksika Kumkhumtól (120.) a selejező első fordulójában az 5 427 105 dolláros Sony Open Tennisen, Miamiban. A találkozó 1 óra 16 percig tartott.

A 20 éves magyar játékos rosszul kezdte a 35 perces első szettet, azonnal elveszítette, 30-ra az adogatását. Kortársa ezután őrizte előnyét, majd 3:2-nél bréklabdát hárított. Sajnos ez döntőnek bizonyult, mert a következő gémben Timi nagy csata, két bréklabda megvédése után újra elveszítette szerváját. Ezután Kumkhum 0-ra hozta adogatását, így a szettet is.

A második játszma elején Timi végre brékelte ellenfelét, de 2:0 után nem tudta hozni szerváját. A szintén 20 éves thaiföldi nagy csata után, 40-re brékelt, majd 3:3 után ugyanígy tette.
Kumkhum ezt követően már nem is engedte ki kezéből az előnyt, 5:3-ra elhúzott…Timi ekkor még szépített 5:4-re, de az utolsó játékban esélye sem volt. Luksika Kumkhum semmire szerválta ki a mérkőzést…
A magyar játékos párosban Jelena Jankovics oldalán szerepel, a sorsolást kedden tartják.

A főtáblára jutással rajta kívül Fucsovics Márton próbálkozott meg, ő az amerikai Jack Sockkal találkozott.
A magyar teniszező Babos Tímeához hasonlóan két sima szettben kapott ki a világranglista 103. helyén álló Jack Socktól, így véget értek számára a küzdelmek. Az amerikai versenyző 2010-ben egyesben, míg 2011-ben vegyes párosban nyerte meg a US Opent a juniorok között.

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (4 720 380 dollár, kemény)