Babos korábbi párospartnere ellen kezd Melbourne-ben

2013. 01. 13.

Pénteken elkészítették az évad első Grand Slam tornájának, az Australian Open főtáblájának sorsolását.

Három magyar játékos szerepelhet a női egyes 128-as mezőnyében.
Babos Tímea régi ismerőse ellen kezd, hiszen korábbi párostársa, Kristina Mladenovics lesz az ellenfele.

„Örülök, hogy túl vagyunk a sorsoláson! Az biztos, hogy igazi presztízsmeccsem lesz Mladeniviccsal, akit jól ismerek a junior időszakból. Egyesben hol ő nyert, hol én győztem, párosban is többször szerepeltünk együtt. Mladenovic az utóbbi időben nagyon jól teniszezett, a US Openen simán legyőzte Pavljucsenkovát, majd tornát is nyert. Nagyon nehéz mérkőzés vár rám, az biztos, hogy nagyon jó játékot kell nyújtanom a győzelemhez” – nyilatkozta honlapján Timi az Australian Open pénteki sorsolásáról.

Timi juniorként több versenyen is indult együtt párosban Mladenoviccsal. A magyar-francia kettős 2008-ban és 2009-ben Oszakában tornagyőztes, 2009-ben Key Biscayne-ben pedig negyeddöntős volt. A 2009-es oszakai viadalon a két lány egyesben egymás ellen is játszott, akkor a francia nyert, mégpedig a fináléban.

A francia játékos 2009-ben az első fordulóban búcsúzott az Australian Openen, azóta nem volt főtáblás. Legjobb eredményét tavaly ünnepelte Grand Slam-versenyen, a 3. körig jutott az amerikai nyílt bajnokságon. Tavaly november 5-én a 76. helyen jegyezték egyesben a világranglistán, ez eddigi legjobb helyezése.

Ha Babos győz, a Sloane Stephens-Simona Halep meccs győztese vár rá. Az amerikai lány a juniorok közt volt Babos Timi párospartnere, vele nyert három GS-tornát. Persze a magyar lánynál most sem lehet tudni mire számíthatunk, 2012-ben három hónap kihagyás és sérülés után év végén tért vissza.
A soproni teniszezőnő azonban hadilábon áll a szerencsével is, egyéniben legutóbbi hat mérkőzését elveszítette. Utoljára a New Haven-i torna sekejtezőjében aratott három győzelmet, ám a főtáblán 6:3, 5:7, 7:5 arányban kikapott a német Andrea Petkovictól. Ez a mérkőzés még augusztus végén volt, azóta üldözi a balszerencse Babos Tímeát.

A hétfőn rajtoló nyílt ausztrál bajnokság első fordulójában Arn a szlovák Jana Cepelova, Czink a 13. helyen rangsorolt szerb Ana Ivanovic ellen játszik.

Arn Gréta is főtáblás az Australian Openen

Arn Gréta harmadik selejtezős meccsét is megnyerte, így feljutott az év első Grand Slam tenisztornájának, a melbourne-i Australian Opennek a főtáblájára. A viadal honlapjának tanúsága szerint három szettben kerekedett felül a horvát Tereza Mrdezán, így Babos Tímeával és Czink Melindával együtt három magyar játékos szerepelhet a női egyes 128-as mezőnyében.