Babos párosban is kiesett; egyesben sorra búcsúznak a sztárok Wimbledonban

2013. 06. 27.

Az egyes után párosban is búcsúzott Babos Tímea a wimbledoni teniszbajnokságon.

Babos és Mandy Minella a párostorna első fordulójában búcsúzott Wimbledonban, két játszmás találkozón szenvedett vereséget Ioana Raluca Olarutól és Olga Savcsuktól. A mérkőzés 1 óra 8 percig tartott. A magyar, luxemburgi páros mindkét tagja az egyesben elszenvedett vereség után párosban reménykedett a jó szereplésben, de erre nem sok esélyük volt.

A 30 perces első szettben Olaru és Savcsuk megbízhatóan hozta saját szerváját, 1:1-nél, majd 4:2-nél is 30-ra vette el ellenfele adogatását. Timiék viszont bréklabdához sem jutottak.

A második szett elején a magyar-luxemburgi páros ismét elveszítette adogatását, de azonnal visszabrékelt. Ezután Timiék 40-15-ről veszítették el a szervájukat, ez pedig döntőnek bizonyult. A román és az ukrán játékos ugyanis a folytatásban már megőrizte előnyét, így bejutott a második fordulóba. Timi és Mandy Minella a Roland Garroson is a nyitó körben búcsúzott, akkor három szettben szenvedett vereséget egy kínai kettőstől.

Női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Raluca Olaru, Szavcsuk (román, ukrán)-Babos, Minella (magyar, luxemburgi) 6:2, 6:4

Hét korábbi világelső is búcsúzott

Bombameglepetéssel folytatódott az angol nemzetközi teniszbajnokság női tornája: a harmadik helyen kiemelt Marija Sarapova (a képen) kétszettes vereséget szenvedett a selejtezőből érkező Michelle Larcher De Britóval szemben. A 20 éves portugál lány 6:3, 6:4-re győzte le orosz ellenfelét.

Egy ideig azt hihettük, Ana Ivanovics és Caroline Wozniacki lesz a legnagyobb név, aki elesik a wimbledoni torna harmadik napján (előbbi a kanadai Eugenie Bouchard, míg utóbbi a cseh Petra Cetkovská ellen bukott el), ám a nap meglepetése – ha a rengeteg visszalépést nem számítjuk – még hátravolt.

Jött ugyan a „leghangosabb” párosítás, ám Marija Sarapova és Michelle Larcher De Brito elsőre nem az izgalom, sokkal inkább a decibelek várhatóan magas foka miatt lógott ki a sorból: a portugál ugyanis egyes felmérések szerint állítólag még az oroszt is képes „túlkiabálni” a pályán. Nos, a hangverseny nem maradt el – biztos csak véletlen, hogy Szeles Mónikához és Sarapovához hasonlóan De Brito is Nick Bollettieri „istállójából” nevelkedett ki –, ám egyéb nem várt fordulatok is lejátszódtak.
Sarapova viszonylag simán elveszítette 6:3-ra az első játszmát, és amikor a második szettben elesett, majd ápolást is kért, már érezni lehetett: nem lesz könnyű útja a harmadik fordulóba. De Brito ekkor ugyanis ismét brékelőnyben volt, és meg is őrizte a játszma végéig, 5:4-nél így a játszmáért szerválhatott.

A portugál hihetetlen merészen játszott, rengeteget kockáztatott, ám ekkor azért többször is megremegett a keze, Sarapova négy meccslabdát is hárított, ám kiegyenlíteni nem tudott, az ötödiket pedig kihasználta ellenfele. Összegezve: világszenzáció a kettes pályán, a világranglista-131. 94 perces csatában legyőzte a négyszeres Grand Slam-győztest.

„Csak próbáltam nyugodt maradni – mondta a De Brito a meccs után, aki azért utalt arra, hogy a körülmények talán kedveztek neki.
– Annyira jól játszottam, hogy csak arra gondoltam, próbálom ezt a szintet tartani. Nagy küzdő, soha semmit nem ad fel. Sok füvet vágtak le, és nem takarították fel, szóval sok volt a halott fű, így nem volt könnyű. Nehéz ezen a pályán játszani.”

A selejtezőből induló De Brito pályafutása eddigi legnagyobb sikerét érte el: 11. GS-szereplése alkalmával először győzött le Top 5-ös játékost, és pályafutása során másodszor éli meg egy GS-tornán a harmadik kört, korábban a 2009-es Roland Garroson jutott idáig.

A korábbi világelső fehérorosz Viktorija Azarenka sérülés miatt visszalépett a teniszbajnokság női egyesének második fordulója előtt, így Flavia Pennetta játék nélkül jutott tovább.

A német Dustin Brown négy szettben legyőzte a 2002-es wimbledoni bajnok Lleyton Hewittot. A korábbi világelső az első két szettben egyaránt 5:4-nél bukta el az adogatását, és bár a harmadik játszmában kétszer is sikerrel adogatott a mérkőzésben maradásért, majd a rövidítésben 1–3-ról 7–3-ra fordított, a negyedik felvonásban hamar brékhátrányba került, majd újra elvesztette adogatását, 1:5-ről pedig már nem volt visszaút számára.

A meccset feladók közé beállt Jo-Wilfried Tsonga is: a Roland Garroson az elődöntőig menetelő francia az Ernests Gulbis elleni fellépésen szenvedett térdsérülést, és hátrányba kerülve a negyedik szett előtt kezet nyújtott ellenfelének.

Újabb bombameglepetés született a szerdai játéknapján: ezúttal a hétszeres győztes, egyúttal címvédő svájci Roger Federer esett ki a második fordulóban.
A 31 éves sztár négy játszmában maradt alul a világranglistán 116. ukrán Szerhij Sztahovszkijjal szemben, aki ugyan az első játszmát még elbukta rövidítésben, de azt követően a következő három szett mindegyikét szoros csatában megnyerte.
Federer 2002 óta nem esett ki a negyeddöntőnél korábban Wimbledonban, továbbá a 2004-es Roland Garros óta valamennyi, azaz sorozatban 36 Grand Slam-tornán jutott el legalább a legjobb nyolcig.

A férfiak mezőnyében a Nadalt korábban kiejtő Steve Darcis is visszalépni kényszerült, míg Radek Stepánek a második szettben adta fel sérülés miatt.

Elképesztő nap volt a szerda Wimbledonban: Marija Sarapova, Lleyton Hewitt, Jelena Jankovics, Viktorija Azarenka, Ana Ivanovics és Caroline Wozniacki után a Szerhij Sztahovszkijtól kikapó Roger Federer volt a hetedik korábbi világelső, aki búcsúzott a tornától.