Babos győzelemmel mutatkozott be a prágai tornán

Babos Tímea a második fordulóban

2012. 07. 30.

Babos Tímea két sima játszmában nyert a kazah Galina Voszkobojeva ellen a londoni olimpia tenisztornájának vasárnapi játéknapján, ezzel bejutott a második fordulóba, a legjobb 32 közé.

A mérkőzés, amely az esőzés miatt csúszással kezdődött, majd az első szett után újra félbeszakadt, összességében 1 óra 7 percig tartott.

A világranglistán 66. helyezett Babos a második esőszünet előtt megnyerte a nyitó szettet, majd miután újra elkezdődött a játék 5:2-re elhúzott, két meccslabdához jutott és már az elsőt értékesítette.

Babos a második fordulóban a cseh Petra Cetkovska és a hetedik helyen kiemelt német Angelique Kerber összecsapásának győztesével játszik. Kerber jelenleg a hetedik a világranglistán.

"Kivételesen jól jött, hogy az elmúlt napokban a szokásosnál kevesebbet tudtunk gyakorolni - idézi Babost az a közlemény, amelyet a játékos menedzsmentje juttatott el az MTI-hez. -
Nagyon jól éreztem magam a pályán, lazán és felszabadultan teniszeztem. Jó hatással van rám az itteni hangulat, hogy biztatjuk egymást, szurkolunk a másiknak.

A mai meccsen jókor jött az esőszünet, bár nem ilyen hosszan. Az első szett vége felé kezdett feljönni az ellenfelem, de a folytatásban nekem kedvezett, hogy picit csúszósabb volt a fű. Most sokkal jobban érzem a játékot, mint néhány hete a wimbledoni Grand Slam-verseny alatt. A hangulat is feldob és sokat segített, hogy két hétig az Egyesült Államokban készülhettem. Úgy játszottam mérkőzéseket, hogy a szokásosnál sokkal kisebb volt a tét. Az ottani játék sokat hozzátett a jelenlegi formámhoz."

"Timi nagyon jól játszott, jól adogatott, agresszívan és hosszan ritörnözött. Jól használta ki, hogy ellenfele nem mozgott jól. Csúszós volt a pálya, Timi mindvégig jobban alkalmazkodott. Az elmúlt napokban nem ment igazán jól a fogadás, de most ezzel sem volt baj. Sokat gyakoroltuk a második szervákat is, szerencsére sikeresen. Reggel jól ütött be, remek ómen lehet, hogy ezt Görgesszel tehette. A német lány ezek után legyőzte a wimbledoni döntős és második kiemelt Agnieszka Radwanskát. A következő mérkőzés előtt majd keressük Görges társaságát, hiszen Timinek is jól jött ez a gyakorlás. Voszkobojeva ugyan mindent megpróbált, de Timinek mindenre volt válasza” – értékelt Babos Csaba.

Eredmény:
női egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért): BABOS TÍMEA-Voszkobojeva (kazah) 6:4, 6:2

(Forrás: MTI, babostimea.hu)