Babos Tímea harcra készen utazik Kínába

Babos Timea az első szett után feladta a döntőt

2013. 11. 04.

Babos Timea mindent megpróbált, de rosszullét miatt a második szett elején fel kellett adnia a döntőt Victoria Duval ellen az 50 000 dolláros torontói IF-versenyen. Ezzel a 20 éves magyar játékos befejezte a 2013-as szezont.

Timea idei harmadik döntőjét játszotta egyesben ITF-versenyen: Johannesburgban (50 000 dollár) legyőzte 6:7, 6:4, 6:1-re a dél-afrikai Chanelle Simmondst, míg Doneckben vereséget szenvedett 3:6, 6:2, 7:6-ra az ukrán Elina Szvitolinától. A magyar játékos karrierje során 17. alkalommal volt finalista egyesben felnőtt ITF-tornán.

A 17 éves Duval tavaly Sumterben (10 000 dollár) jutott el az utolsó mérkőzésig, de a döntőben vereséget szenvedett. Nemrég a US Openen az első fordulóban három szettben legyőzte Samantha Stosurt.

A torontói döntő első, 46 perces játszmáját az amerikai kezdte jobban, azonnal brékelt 30-ra, majd elhúzott 3:1-re. Timi ekkor beleerősített, a hatodik játékban elnyerte ellenfele adogatását, majd 4:3-as vezetésnél 3 bréklabdához jutott. Sajnos nem élt a lehetőségekkel, majd Duval újra brékelőnybe került.

A magyar játékos még egyenlített 5:5-re, de újra elveszítette szerváját, ez sorsdöntőnek bizonyult. Duval ugyanis 6:5-nél 30-ra kiszerválta a szettet.

A második játszma is rosszul kezdődött és sajnos gyorsan be is fejeződött magyar szempontból…Timea adogatott, majd 0-30-nál nem tudta folytatni a döntőt.
A magyar játékos ezzel befejezte az idei szezont, a korábbi tervektől eltérően nem lép már pályára Isztambulban (50 000 dollár) és Dubajban (75 000 dollár) sem.

„Hetek óta rosszul vagyok, és ma annyira rosszul éreztem magam, hogy nem tudtam tovább játszani a döntőt…Pedig úgy érzem, jó esélyem lett volna a győzelemre. Jó taktikát dolgoztam ki, amit nem kedvelt Duval. Így is 5:7 volt, úgy, hogy végigkönnyeztem a szettet…Sajnálom, de végre vége az évnek” – nyilatkozta Timi.