Babos Timea főtáblás Marokkóban

2013. 04. 23.

Babos Timi a selejtező 3. fordulójában mindössze öt játékot veszített Alexandra Cadantu ellen, így magabiztosan jutott egyesben a főtáblára a 235 000 dolláros marrákesi versenyen. A mérkőzés 60 percig tartott. Timi ellenfele a főtábla első körében az 5. helyen kiemelt Kiki Bertens lesz.

„Nagyon örülök, hogy sikerült felkvalizni magamat, jót tesz az önbizalmamnak salakon…Ráadásul Cadantu előttem lévő, igazi salakos játékos, aki múlt héten nagyot alakított Katowicében. Így még szebbé teszi a feljutásomat! Most várom a sorsolást, szeretném folytatni a menetelést :) – nyilatkozta Timi a mérkőzés után.

A két játékos eddig kétszer találkozott. 2011-ben a 25 000 dolláros kristinehamni (Svédország) verseny elődöntőjében a román nyert salakon 2:6, 6:3, 6:2-re. Tavaly a monterreyi fináléban viszont már Timi diadalmaskodott kemény pályán 6:4, 6:4-re.

Marrákesben végig Timi vezetett, igaz többször is visszakapaszkodott a román teniszező. A 19 éves magyar játékos az első szett elején simán brékelt, de 2:0 után elveszítette adogatását. Ezután újra elnyerte ellenfele szerváját, de Cadantu 3:3-nál utolérte.

Timi a hetedik gémben bréklabdát hárított, majd 4:3 után harmadszor is elnyerte ellenfele adogatását, majd hozta sajátját, lezárta a 31 perces első szettet.
A folytatásban Timi 3:0-ra, majd 4:1-re is duplabrékkel vezetett, de Cadantu még ekkor sem adta fel. A román újra elnyerte a magyar tini szerváját, de 4.2 után már nem jött újabb fordulat! Timi a „szokásoknak” megfelelően elvette a román adogatását, majd kiszerválta a mérkőzést.

A magyar játékos így egyesben is főtáblás, hiszen párosban a 3. helyen emelték ki Mandy Minellával.

Timi ellenfele egyesben a főtábla első körében az 5. helyen kiemelt Kiki Bertens lesz. A 21 éves holland 41. a világranglistán, ez pályafutása eddigi legjobbja. Bertens egyesben egy WTA-versenyt nyert, tavaly Fezben, vagyis címvédőnek számít a Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem elnevezésű tornán.

A mostani szezonban negyeddöntős volt Aucklandben, majd Párizsban a selejtezőből egészen az elődöntőig jutott, majd Sara Errani ellen sérülés miatt feladásra kényszerült. A holland utána Acapulcóban a nyolc között ismét az olasszal szemben maradt alul. Indian Wellsben, Miamiban és legutóbb Katowicében is a második találkozót veszítette el.

Czink Melinda alanyi jogon főtáblás Marokkóban.