Babos Timea: Hatalmas küzdelem után vereség egyesben

2014. 04. 04.

Babos Timea hatalmas csatában, három játszmás mérkőzésen vereséget szenvedett Date-Krumm Kimikótól az 500 000 dolláros monterreyi verseny második fordulójában. A találkozó 2 óra 21 percig tartott.

A 43 éves japán legenda az első fordulóban hatalmas meglepetést okozott, 7:5, 6:2-re diadalmaskodott a nemrég Indian Wellsben tornagyőztes Flavia Pennetta ellen. A magyar játékos 6:1, 6:2-vel búcsúztatta a szabadkártyás Ximena Hermosót.

Timi és Date-Krumm Kimiko korábban kétszer találkozott egyesben. A 2012-es szezonban a quanzhoui verseny döntőjében a japán legenda 6:3, 6:3-ra nyert, majd Koppenhágában már a magyar játékos győzött 1:6, 7:6, 7:5-re.

A 41 perces első szettben Date-Krumm kezdett jobban, 40-re brékelte ellenfelét, majd 2:0-ra vezetett. Timi 3.2 után nyerte vissza az elveszített adogatójátékot, de 3:3 után újra a japán játékos volt a jobb. A 43 éves legenda újra elnyerte riválisa szerváját, majd 4:3-nál két bréklabdát hárított.
Timi ezután még szépített, de 5:4-nél Date-Krumm 15-re szerválta ki a játszmát.

Az 56 perces második szettben 3:3-ig együtt haladt a két játékos, egyikük sem jutott bréklabdához. Ekkor Date-Krumm 30-ra brékelt, de ez nem döntötte el a mérkőzést. Ugyanis Timi a következő gémben 15-re elnyerte ellenfele adogatását!
Majd mindketten hozták a következő két-két adogatójátékot, következett a rövidítés. A tie-break elején Timi 3-1-re is vezetett, de Date-Krumm 4-3-ra fordított. A 20 éves magyar játékos azonban ezután visszavette az irányítást, sorozatban négy labdamenetet nyert és hozta a szettet!!!

A döntő jászma is hatalmas küzdelmet hozott, 4:4-ig egyik játékos sem jutott el bréklabdáig. Date-Krumm ekkor 15-30-ról hozta az adogatását, majd a következő játékban sajnos 30-ra elnyerte Timi szerváját. Ezzel eldőlt a mérkőzés, a japán legenda jutott Monterreyben a negyeddöntőbe…