Babos Timea megvédte címét a Roland Garroson, Valter Attila a Giro d'Italia élmezőnyében

2020. 10. 12.

Babos Tímea Kristina Mledenoviccsal az oldalán megvédte az előző évben megszerzett Roland Garros-diadalát Párizsban. Valter Attila 9 szakasz után az előkelő 28. helyen áll az október 25-ig tartó Giro d'Italia olasz kerékpáros körversenyen. Vas Kata Blanka ezüstérmet szerzett a hegyikerékpárosok U23-as korosztályának világbajnokságán. Poznanban az evezős Európa-bajnokságon három magyar egység jutott a verseny fináléjába. Hétvégi összefoglalónk következik.

Tenisz. A második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia páros feszült és fordulatos mérkőzésen 6:4, 7:5-re legyőzte a 14. helyen rangsorolt Alexa Guarachi, Desirae Krawczyk chilei, amerikai duót a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) döntőjében, így megvédte a címét. Ezzel az is eldőlt, hogy a magyar, francia kettős a pályán veretlen maradt az idei Grand Slam-szezonban. A US Openről ugyanis a szervezők döntése miatt távoznia kellett a 2. kör helyett az immár kétszeres Roland Garros-kettősnek.

Babos Timea biztosan tartja előkelő negyedik helyét a WTA páros ranglistáján. A ranglista első 10 helyezettje automatikusan indulhat a tokiói olimpián. Párostársa az első 300 között kell, hogy szerepeljen az egyéni ranglistán. A ranglista 2021. június 7-én záródik.

„Nagyon, nagyon boldog vagyok, hogy miénk lett a trófea egy ilyen US Open után! Valamilyen szinten ez egy igazán különleges siker. Igaz, mindig azt mondom az újabb diadal után, hogy különleges, de a mostani különbözik az eddigiektől. Picit furcsa érzéseink vannak. Nehezen tudnám elmagyarázni. De egyfajta megkönnyebbülést érzek. Mindig őszinte vagyok: hosszú idő óta ez volt a legrosszabb teljesítményünk… Most kell majd egy kis idő, hogy felfogjuk, mi is történt velünk. Szóval, itt az ideje: remek dolog, hogy így zártuk a versenyt!" – olvasható Timea honlapján.

Országúti kerékpár. Vasárnap a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 9., hegyi szakaszán Valter Attila az élmenőkkel célba érve 18. lett. Attila kiválóan tekert, az összetett esélyeseivel érkezett meg, a rózsaszín trikós Almeidát és az összetett egyik favoritjának számító Steven Kruijswijket megelőzve. A 18. pozíció Valter eddigi legelőkelőbb szakaszhelyezése az olasz háromhetes körversenyen. A CCC magyar kerékpárosa összetettben megőrizte 28. pozícióját, a versenyt vezető kerékpárostól 9:34 perc hátránnyal.

„A mai szakasz borzasztóan nehéz volt. Az első fele gyorsan és egész szépen lement, de az eső és a hideg megnehezítette a dolgunkat. Próbáltam közel maradni Ilnurhoz az egész szakasz során, szerintem remek munkát végeztünk. Tisztában vagyok vele, hogy az első húszba kerülés nem nagy szám, de ez az első Grand Tourom, ez extra motivációt ad a következő hetekre” – idézi Valter Attilát a CCC Facebook-oldala.

A hétfői szünnap után kedden a Lanciano és Tortoreto közötti 177 kilométer megtétele vár a mezőnyre, amely összesen 3497.9 kilométert teker a 103. Giro d'Italián, amíg október 25-én célba ér Milánóban.

Hegyikerékpár. Minden idők legjobb magyar eredményét érte el a 18 éves Vas Kata Blanka a montain bike világbajnokságon azzal, hogy a U23-as mezőnyben ezüstérmes lett. Korábban még sosem volt érme Magyarországnak ebben a szakágban és korosztályban.

A kerékpársport szinte minden szakágában eredményes Vas Kata Blanka idén már a felnőttek között is megmutatta, hogy mire képes ebben a szakágban, egy elit versenyen második helyet szerzett, így a Svájcban rendezett vb-n is számítani lehetett tőle egy jó eredményre.

A dübendorfi pálya rendesen felázott, megvolt a szakággal összenőt sárdagasztás és olyan kemény emelkedőket is betettek a szervezők a mesterséges akadályok mellett, amin csak feltolni lehetett a bringát. A négykörös, 12,7 kilométeres versenyen a magyar kerekes a francia Marion Norbert-Riberolletól 32 másodperces hátránnyal kezdte meg az utolsó kört. A magyar ifjúsági olimpiai bronzérmes nem foglalkozhatott csak az üldözéssel, mert az őt követő brit Kay frissebbnek tűnt, egyre faragta a másodperceket a durván saras részeken. A fáradni látszó Kata azonban kitartott, végül magabiztosan őrizte meg a második helyet; a franciától 27 másodperces hátránnyal, de a brit előtt 13 másodperccel ért a célba.

Evezés. Nem szereztek érmet a magyar evezősök a poznani Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi zárónapon az A-döntőkben érdekelt három egység közül egyiknek sem sikerült dobogós helyen zárnia.

A péntektől vasárnapig rendezett poznani Európa-bajnokságon óriási mezőny gyűlt össze. Csupán Nagy-Britannia, Portugália és Törökország nem nevezett versenyzőt. Összesen 575 versenyző állt rajthoz a hétvégén, 31 ország képviseletében. A 18 versenyszám mellett 4 paraevezős hajóosztályban is rendeztek futamokat a három nap során.

A magyar csapat 9 egységgel utazott a helyszínre. A legelőkelőbb helyezést a nem olimpiai könnyűsúlyú egypár versenyszámban 5. helyezésével Galambos Péter érte el.