Babos Tímea párosban elődöntős Sydneyben

2014. 01. 08.

Pazar győzelem a 710 000 dollár összdíjazású sydneyi WTA-versenyen. Babos Timea és Lucie Safarova 1 óra 21 perc alatt, két játszmában legyőzte a korábban világelső, 2011-ben wimbledoni bajnok Kveta Peschke-Katarina Srebotnik kettőst és bejutott az elődöntőbe.

„Nagyon jó kis csapat vagyunk Lucie-vel! Sajnálom, hogy nem tudunk együtt játszani Melbourne-ben is! Nagyon mosolygós párosokat játszunk, de persze a győzelem a cél. A mai egyéni meccse után aggódtam, hogy elfáradt. Mondta is, hogy segítsek neki sokat a hálónál.
- Én pedig hallgattam rá és nagyon jól játszottam. Sok ászt ütöttem, jól ritörnöztem, úgyhogy abszolút boldog vagyok a mai játékommal. Látom, hogy napról-napra jobban teniszezek. Várom az Opent, de előbb még nyerjünk itt pár meccset ” – nyilatkozta Timi boldogan a sydneyi negyeddöntő után.

„Ez egy nagyszerű mérkőzés volt mindkét játékos részéről! Timi és Lucie sokkal jobban játszott, mint az első mérkőzésen. Egyre jobban összeszoknak, úgy tűnik, élvezik, hogy együtt lehetnek a pályán. Örülök annak is, hogy betegsége után Timi sokat javult az elmúlt napokban. Napi átlagban 4-5 órát edzünk, és ez kifizetődik. Nagyon jól adogat és fogad. Ha továbbra is emeli a teljesítménye szintjét, akkor az reménykedésre jogosít bennünket. Holnap következik az elődöntő, remélem, hogy mindketten ebben a gondolkodásmódban folytatják! Jó eredménynek számít a mai győzelem, de még fontosabb, hogy Timi jobban játszott és folyamatosan javul a teljesítménye” – értékelt a magyar játékos edzője, Nikola Andjelics.

A 44 perces nyitó szett első felében Timi és Safarova nagyon jól fogadott, összesen négy bréklabdához jutott 2:2-ig de ezeket nem tudta értékesíteni. Eközben az ellenfélnek nem volt esélye a brékre. 3:3-ig a magyar és a cseh játékos már 3 ásznál járt!
A hetedik játékot adogatóként 0-40-ről fordította meg Peschke és Srebotnik, de ezzel sem törte meg az ellenfelet. Timi és Safarova ugyanis adogatóként továbbra sem adott esélyt, majd 5:5-nél 15-re brékelt! A magyar-cseh duó ezután 30-ra szerválta ki az izgalmas első játszmát.

A második szettet is kiválóan kezdte Timi és Lucie Safarova: 30-ra nyerte el a második helyen kiemelt kettős adogatását. Pedig a háló túloldalán két korábbi világelső és 2011-es wimbledoni bajnok duó állt!!!
Peschke és Srebotnik ugyan a második gémben bréklabdához jutott, de nem tudta kihasználni. A cseh-szlovén kettős 2:0-nál a mérkőzés során először jutott el fogadóként 40-40-ig, szerencsére nem élt az eséllyel.
Timea és Safarova ugyanis továbbra is pazarul adogatott, majd 4:2-nél jött az újabb brék, ezúttal 15-re!!! A második szett nyolcadik játékában aztán az ellenfél három bréklabdához jutott, és 40-40, vagyis meccslabda után szépítet, majd feljött 5:4-re. Az utolsó gém rendkívül izgalmasan alakult: Timi és Safarova 40-30-nál nem tudta kihasználni a második meccslabdát sem, így 40-40-nél egy labdamenet döntött arról, befejeződik-e a negyeddöntő vagy 5:5-nél jöhet adogatással a Peschke-Srebotnik duó.

Szerencsére az első „változat” jött be, Timi és Lucie Safarova megnyerte a harmadik mérkőzéslabdát, így bejutott a legjobb négy közé!!! A győztes páros 10 ászt és 5 kettőshibát ütött, míg a Peschke-Srebotnik duó mérlege 0/3 volt.

A legjobb négy között a Julia Görges-Barbora Zahlavova-Strycova duó lesz a magyar-cseh páros ellenfele. A német-cseh kettős a legjobb nyolc között 3:6, 6:4, 10-1-re nyert a szabadkártyás Jarmila Gajdosova-Alja Tomljanovic (ausztrál, horvát) kettős ellen.

APIA INTERNATIONAL (710 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA),
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ:
Babos Tímea, Lucie Safarova (magyar, cseh)-Kveta Peschke, Katarina Srebotnik (cseh, szlovén, 2.) 7:5, 6:4

(Forrás: babostimea.hu)