Babos Timea pénteken Sydneyben folytatja

2014. 01. 03.

Csütörtökön elkészítették a selejtező sorsolását Sydneyben a 710 000 dollár összdíjazású WTA-versenyen: Babos Timea ellenfele a 8. helyen kiemelt Lauren Davis lesz. A 20 éves magyar játékos 88., míg az amerikai teniszező 70. a világranglistán.

Az 1993. október 9-én született Davis idén április 8-án 63. volt a WTA rangsorában, ez pályafutása eddigi legjobb helyezése. Karrierje során 7 ITF-versenyen győzött egyesben, legutóbb tavaly februárban Midlandben, a döntőben 6:3, 2:6, 7:6-ra nyert a horvát Alja Tomljanovic ellen. A 10 döntőből egyébként 9 alkalommal az Egyesült Államokban szerepelt…

Davis már a 2013-as szezon elején kiváló eredményét ért el. Hobartban a selejtezőből jutott el egészen a főtábla negyeddöntőjéig, ott hatalmas csatában kapott ki 6:3, 4.6, 7:5-re Sloane Stephenstől. Néhány héttel később nyert Davis a 100 000 dolláros midlandi ITF-tornán, majd áprilisban negyeddöntőt játszott a monterreyi WTA-versenyen, a legjobb nyolc között Anasztaszija Pavljucsenkova búcsúztatta.

Utána hónapokon keresztül nem ért el jelentős sikert Davis, majd augusztusban Torontóban elég érdekes helyzetet oldott meg sikeresen. A selejtező 2. fordulójában 5:7, 6:4, 6:4-re nyert az egyesben kétszeres Grand Slam-győztes Szvetlana Kuznyecova ellen. Az orosz végül szerencsés vesztesként mégis főtáblás lett, ahol az 1. körben Davis 3:6, 7:5, 7:5-tel végleg elbúcsúztatta. Az amerikai nem örülhetett sokáig, a következő meccsen mindössze három gémet nyert a wimbledoni bajnok Marion Bartolival szemben.

A 2013-as szezon utolsó részében Davis legnagyobb sikere a quebeci negyeddöntő volt. A 2014-es idény első versenyén Aucklandben (250 000 dollár) a legjobb nyolcig jutott: legyőzte Maria Erakovicot (6:1, 6:4) és Ana Konjuhot (2:6, 6:2, 6:2), majd a negyeddöntőben nem bírt Jamie Hamptonnal (6:2, 4:6, 6:4).

A 2012-es montreali versenyen Babos 3:6, 6:4, 6:3-ra nyert Davis ellen. Most a pénteki program negyedik találkozó lesz kettőjük összecsapása.

(Forrás: babostimea.hu)