Babos Timea, remek győzelem Kuala Lumpurban, jöhet az idei negyedik WTA döntő párosban

2014. 04. 19.

Babos Timea és Hao Csing-csan remek játékkal, két szettben nyert Hszie Szu-vej és Jarmila Gajdosova ellen a párostorna elődöntőjében a 250 000 dolláros BMW Malaysian Openen! A mérkőzés 65 percig tartott. A 20 éves magyar játékos idén negyedik alkalommal jutott WTA-versenyen a párostorna döntőjébe!!! Pályafutása során 12. alkalommal játszhat döntőt, eddig 8 diadalt ünnepelhetett!!!

A malajziai elődöntő az első labdamenettől kezdve nagy csatát hozott: Timi és Hao az első gémet adogatóként 30-40-ről fordította meg, majd fogadóként a harmadik esélyt kihasználva nyerte el ellenfele adogatását. Sajnos az előny nem tartott sokáig, Hszie és Gajdosova a következő gémben 15-re brékelt.

A negyedik játék újabb fogadóesélyeket hozott, Timi és társa pedig 40-re nyerte ezt a gémet. Az első helyen kiemelt kettős ezután 5:2-re elhúzott, ekkor az ellenfél adogatóként szettlabdát hárított. De ez nem zavarta meg a magyar játékost és tajvani társát, a következő játékban 40-15 után 30-ra nyerte adogatását, ezzel a 31 perces első szettet.

A második játszma elején, 1:1-nél Hszie és Gajdosova 30-0-ra vezetett adogatóként, de ezután már az ellenfél remekelt és brékelt! A következő gémben aztán Timi és Hao hárított két bréklabdát, de végül a tajvani-ausztrál duó egyenlített (2:2).

Ezután a magyar-tajvani kettős fogadott kiválóan, három bréklabdához jutott és az utolsót ki is használta. Majd a 3. helyen kiemelt Hszie-Gajdosova kettős négy bréklabdához jutott, de Timi és Hao nagy bravúrral fordított, 40-re hozta az adogatójátékot (4:2).

Sőt, jött az újabb brék!!! A magyar és a tajvani játékos 40-15 után a második esélyt kihasználva, 30-ra nyerte el ellenfele szerváját!!! Hszie és Gajdosova nem adta fel, 5:2-nél két bréklabdához jutott. A másodikat – amely egyben meccslabda is volt – értékesítette, folytatódott az izgalmas és fordulatos elődöntő...

Szerencsére nem sokáig!!! Timi és Hao fogadóként 40-0-ra vezetett, most már ki is használta az esélyt.

„Nagyon jól ment ma a játék! Jól ritörnöztem, és jól is adogattam. Ez kulcs volt a mai párosban, hiszen mégiscsak egy világranglista 2. (Hszie Szu-vej) volt a túloldalon.
Holnap szünnap, de csak meccs nélküli lesz a nap...Lesz két tenisz és egy kondi edzésem! Szép hétvégét Mindenkinek!” nyilatkozta Timi.

Babos és Hao ellenfele a döntőben a 4. helyen kiemelt Csan Jung-jan, Cseng Szaj-szaj (tajvani, kínai) vagy a Ljudmila Kicsenok, Olga Szavcsuk kettős lesz.

Eredmény:
BMW MALAYSIAN OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA),

PÁROS, ELŐDÖNTŐ:
Babos Tímea, Hao Csing-csan (magyar, tajvani, 1.)-Hszie Szu-vej, Jarmila Gajdosova (tajvani, ausztrál, 3.) 6:3, 6:3

(Forrás: babostimea.hu)