Babos Tímea tornagyőztes Johannesburgban

2013. 05. 12.

Szett- és brékhátrányból fordított Babos Timi és végül három szettes nagy csatában legyőzte Chanel Simmondst, megnyerte a johhannesburgi ITF-versenyt. A Soweto Open döntője 2 óra 29 percig tartott.

Először is, nagyon örülök a tornagyőzelemnek! Nem játszottam túl jól ezen a meccsen, de kiküzdöttem valahogy. Így még értékesebb a győzelem. Visszatérek a top100-ba, megvan a wimbledoni főtábla! Nagyon boldog vagyok mindkettő miatt ! – nyilatkozta Timi.

„Úgy vélem, nagy nyomás nehezedett Timire ezen a versenyen, mert szüksége volt a pontokra ahhoz, hogy főtáblás legyen Wimbledonban. Ráadásul ő volt a torna első kiemeltje. Timi hatalmas bátorságot mutatott, mindig nagyot küzdött az utolsó pontig. Edzőként nagy örömmel láttam ezt! A döntő nagyon nehéz volt, mert nagyon szeles időben játszották, ilyen körülmények között mindvégig volt esély az esőre is. Timi több hibát is vétett, nem uralta a mérkőzést egészen a második szett harmadáig, 1:3-ig. Utána viszont már sokkal agresszívebben játszott, sokkal többet ment előre. Összességében nagyon boldog vagyok, hogy így haladunk előre, újabb fontos tapasztalatokkal lettem gazdagabb. Timinek a pályán és azon kívül kemények kell ezután is dolgoznia, hiszen két Grand Slam-verseny következik a közeljövőben” – értékelt a Timi Team szakmai stábjának tagja, Nikola Andjelics.

Timi nagyon jól kezdte a finálét, 1:0-nál brékelt, majd magabiztosan hozta szeváit és 5:2-re vezetett. Simmonds ekkor alaposan feljavult, egyenlített, majd 5:5 után ismét elnyerte ellenfele adogatását.

A 20 éves magyar játékos ekkor visszabrékelt, a rövidítésben azonban már nem volt esélye. A hazai teniszező magabiztosa hozta a döntő „felvonást”, szettelőnybe került.

Timi a második játszmát brékkel kezdte, de utána sorozatban három gémet veszített. Ezután még ki tudott egyenlíteni, majd 3:3 után ismét elnyerte Simmonds szerváját. majd nagy csatában hozta a következő játékot is. A dél-afrikai feljött 5:4-re, majd a következő gémben fogadóként szettlabdát hárított, majd két bréklabdához jutott. Timi az ellenfél mindkét lehetőségét hárította, majd hatalmas küzdelemben végül hozta a szerváját, ezzel a játszmát is!

A döntő szettben aztán már elmaradtak az izgalmak! Szerencsére! Timi fölénybe került, kétszer brékelt, 4:0-ra elhúzott. A dél-afrikai ekkor nyert egy játékot, de sokra nem ment ezzel.Timi ismét hozta adogatását, majd 5:1 után kihasználta második mérkőzéslabdáját!

A magyar teniszező 10. alkalommal nyert ITF-versenyt egyesben, legutóbb 2011 novemberében Helsinkiben ünnepelhetett. A johannesburgi siker azt jelenti, hogy hétfőn 99. lesz egyesben a WTA-világranglistáján.

(Forrás: babostimea.hu)