Babos Timea újabb remek párosdiadala

2014. 04. 21.

Babos Timea és Hao Csing-csan két játszmában nyert Jung Jan-csan és Cseng Szaj-szaj ellen a párostorna döntőjében a 250 000 dolláros BMW Malaysian Openen!!! A mérkőzés 71 percig tartott. A magyar játékos idei második, pályafutása kilencedik diadalát ünnepelheti WTA-versenyen.

Pedig milyen nehezen indult ez a párostorna…Timi és Hao az első fordulóban egy pontra volt a búcsútól, de Alekszandra Krunics és Ana Vrljic legyőzése után már esélyt sem adott az ellenfeleknek. Az Eleni Daniilidu-Magda Linette kettős ellen még nem volt igazán meggyőző az első szett, azt követően azonban már remekelt a magyar-tajvani duó.

Timi és Hao a legjobb négy között a világranglista 2., tavaly wimbledoni bajnok Hszie Szu-vejt, valamint Jarmila Gajdosovát múlta fel magabiztosan, majd jöhetett a vasárnapi finálé!
A döntőt a Jung-Cseng duó kezdte jobban, 1:1 után 15-re brékelte a tajvani játékos testvérét, azaz Haót. De ezután minden megváltozott!!!

Timi és társa azonnal egyenlített, 30-ra nyerte el ellenfele szerváját. A magyar játékos most is remekül adogatott, így az újabb brék után, 5:3-nál már 40-0-ra vezetett. Az ellenfél váratlanul egyenlített, de végül Timi és Hao befejezte a 35 perces első játszmát!

A második szett pazarul kezdődött!!! Timi és Hao kétszer is elnyerte a tajvani-kínai duó adogatását, 3:0-ra elhúzott!!! A tajvani játékos ekkor 40-re elveszítette adogatását, majd a rivális 3:2-re felzárkózott.

Timi és Hao ekkor újra beleerősített, újra elnyerte a rivális adogatását! Hao azonban 5:2-nél 30-ra bukta el szerváját, majd gyorsan 5:4 lett az állás…Timi addig hibátlanul adogatott és ezúttal sem adott esélyt az ellenfélnek!!! A magyar játékos 15-re nyerte ezt a gémet, így befejeződött a malajziai finálé!!!

„Rettentően örülök ennek a győzelemnek! Nagyon kell az önbizalmamnak…Sok új dolgot tanulok Thomas-val, és ennek ez az első látható eredménye. Jó kis Húsvéti ajándék ez Mindenkinek Smile” – nyilatkozta Timi boldogan a döntő után.

BMW MALAYSIAN OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, DÖNTŐ

Babos Tímea, Hao Csing-csan (magyar, tajvani, 1.)-Jung Jan-csan, Cseng Szaj-szaj (tajvani, kínai, 4.) 6:3, 6:4

Nem jutott főtáblára Fucsovics Barcelonában

A világranglista 183. helyén álló Fucsovics Márton két játszmában kikapott a nála majd' száz hellyel előrébb rangsorolt osztrák Dominic Thiemtől a Barcelonában zajló salakpályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójában, így nem jutott fel a főtáblára.

TENISZ, ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (1 845 585 euró, salak)