Roland Garros 2013: Babos Timea győzött a kvalifikáció első fordulójában

Babos Timea: Vereség egyesben, de negyeddöntő párosban Kantonban

2013. 09. 19.

Babos Timea remekül kezdett, de végül nem jutott egyesben a legjobb nyolc közé az 500 000 dolláros Guangzhou Openen.

A világranglista 105. helyén álló magyar játékos az első szettben 5:0-ra vezetett Cseng Csie ellen, de utána elveszítette a játszmát, majd a másodikban is a kínai volt a pontosabb a 2 óra 16 perces mérkőzésen. Párosban aztán már sikerült a győzelem: Timi és Olga Govorcova 63 perc alatt nyert a Csang Suaj-Jaroszlava Svedova kettős ellen, bejutott a legjobb nyolc közé.

A 20 éves magyar játékos az 1. fordulóban nagyon jó játékkal nyert a 7. helyen kiemelt Varvara Lepchenko ellen és a nyolcaddöntőben is remekül kezdett.
Timea 1:0-nál, majd 3:0-nál is 30-ra brékelt, majd harmadik szervagémjét is hozta. Vezetett 5:0-ra 22 perc után, úgy tűnt, pillanatokon belül szettelőnybe kerül, de nem így történt.
A jóval rutinosabb, párosban kétszeres Grand Slam-győztes Cseng ugyanis szisztematikus játékkal visszajött a meccsbe, ellenfele pedig adogatóként és fogadóként sem találta már a ritmust. A hazai játékos könnyedén visszavette – mindkétszer 15-re – a brékeket, majd 5:5-nél már labdamenetet sem veszített fogadóként. A tizenkettedik játékot 30-ra szerválta ki Cseng, ezzel megnyerte az 54 perces nyitó szettet.

A második játszma sem nélkülözte az izgalmakat, Timea ugyan megnyerte első adogatójátékát, de utána négy bréklabdából egyet sem tudott kihasználna. A 2:0-s vezetés helyett 1:1-ről folytatódott a meccs, Cseng pedig újra fölénybe került…

A kínai a harmadik gémben 15-re brékelt, ezzel majdnem el is döntötte a meccset. Timi mindent megpróbált, a nyolcadik játékban pedig hatalmas csatában, végre ismét elnyerte ellenfele adogatását, majd hozta a sajátját, 5:4-re fordított. Cseng ezután simán egyenlített, majd 30-ra brékelte Timit…A magyar játékos azonban nem adta fel, 30-ra nyerte el riválisa szerváját, jöhetett a rövidítés!
A tie-break aztán már Cseng fölényét hozta, esélyt sem adott ellenfelének.

Sokáig nem búslakodhatott Babos Timea, mert rövid pihenő után már párosban szerepelt Olga Govorcova oldalán. A háló túloldalán az a Jaroszlava Svedova is állt, akivel a múlt héten a magyar játékos megnyerte a párostornát Taskentben, egyébként pedig kétszeres Grand Slam-bajnok párosban. A kazah klasszis párja ezúttal a tavalyi kantoni párosbajnok – Tamarine Tanasugarnnal – Csang Suaj volt.

A 29 éves perces első szettben Timi és Govorcova gyorsan brékhátrányba került, de ezután már a magyar-fehérorosz duó irányított. A gyors egyenlítést követően, 3:3 után kétszer brékelt a verseny 4. kiemelt párosa, megérdemelten jutott szettelőnyhöz.

Timi és társa a második játszmában rögtön elnyerte ellenfele adogatását, igaz az előny gyorsan „elillant”. Szerencsére 3:2 után jött egy újabb brék, majd Timi és Govorcova 5:3-nál 0-ra szerválta ki a meccset. Timi és Govorcova ellenfele a negyeddöntőben a tajvani Hao Csing-csan (37. párosban a világranglistán) és Csan Jun-csang (190.) lesz.

A 19 éves Hao pályafutása legjobbjaként augusztus 26-án 35. volt a világranglistán. Karrierje során három WTA-versenyen diadalmaskodott: tavaly Taipeiben (társ: Kristina Mladenovic), idén pedig Sencsenben (társ: Csan Jun-csang) és Oeirasban (társ: Mladenovic). A 2013-as szezonban negyeddöntős volt még Kuala Lumpurban (társ: Irina Burjacsok), Indian Wellsben (társ: Janette Husarova), Charlestonban (társ: Olga Govorcova), Birminghamben (társ: Liezel Huber), Eastbourne-ban (társ: Lucie Safarova) és Cincinnatiben (társ: Katarina Srebotnik). Stanfordban (társ: Vera Dusevina) a legjobb négyig, Carlsbadban (társ: Husarova) pedig a fináléig menetelt.

A 24 éves Csan Jun-csang karrierje legjobbjaként 2008. augusztus 18-án a 6. volt párosban a világranglistán. 2007-ben az Australian Openen és a US Openen is döntős volt Csia Csuang-jung oldalán. Csan Jun-csang már 10 WTA-versenyt nyert: 2005-ben Szöulban (társ: Csia Csuang-jung), 2007-ben Bangaloréban, Birminghamben és s’Hertogenboschban (társ mindháromszor: Csia), 2008-ban Pattaya Cityben, Rómában, Los Angelesben (társ: mindháromszor: Csia), 2009-ben Szöulban (társ: Abigail Spears), 2010-ben Kuala Lumpurban (társ: Cseng Csie) és idén Sencsenben (társ: Hao).

GUANGZHOU OPEN (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA),

EGYES, 2. FORDULÓ: Cseng Csie (kínai)-Babos Tímea 7:5, 7:6 (7-1)

PÁROS, 1. FORDULÓ: Babos Tímea, Olga Govorcova (magyar, fehérorosz, 4.)-Csang Suaj, Jaroszlava Svedova (kínai, kazah) 6:3, 6:3

(Forrás: babostimea.hu)