Babos Timea visszavágásra készül Kínában

2013. 12. 29.

Szombaton elkészítették az egyéni főtábla sorsolását az 500 000 dollár összdíjazású sencseni versenyen: Babos Timea ellenfele Nadija Kicsenok lesz.

A magyar játékos 88., míg az ukrán teniszező 101. a legfrissebb világranglistán. Timea párosban a horvát Petra Martic oldalán szerepel a kínai tornán.

„Azt gondolom, hogy verhető ellenfelet kaptunk párosban Petrával. Remélem, hogy sikerül hamar összeszoknunk, hiszen még sohasem játszottunk egymással. Ez egy jó felvezető torna lehet az Australian Openre. Az egyéni sorsolásnak több szempontja van. Egy, hogy kikaptam tőle utoljára, így szeretnék visszavágni. Örülnék, ha sikerülne, mert akkor Livel vagy Zvonarjovával játszanék. A körülmények jók egyébként, sok pálya van, jó a szállás. Egy gond van, kicsit hideg az időjárás, de nem vészes” – nyilatkozta Timi.

A 21 éves dnipropetrovszki születésű Nadija Kicsenok jelenlegi helyezése számít pályafutása legjobbjának. Karrierje során 11 ITF-versenyen volt döntős egyesben: 4 alkalommal győzött (2012: Karsi – Üzbegisztán, 2013: Namangan – Üzbegisztán, Asztana, kétszer – Kazahsztán). Párosban 38 döntőt játszott ITF-tornán, 19-szer ünnepelhetett győztesként.

Tavaly a birminghami füves pályás versenyen Nadija Kicsenok 6:3, 6:4-re nyert a 20 éves magyar játékos ellen. A juniorok között babos kétszer is legyőzte az ukránt, 2007-ben Thaiföldön 4:6, 7:5, 6:1-re, míg 2008-ban a Fülöp-szigeteken 4:6, 6:3, 7:6-ra.

A 2013-as szezonban Kicsenok a namangani (25 000 dollár) és a két asztanai (100 000 dollár és 25 000 dollár) diadal mellett döntős volt még Quanzhou-ban (Kína, 50 000 dollár) és Tallinnban (Észtország, 25 000 dollár).

„Kicsenoktól kikaptam legutóbb Birminghamben, így szeretnék visszavágni. Ha sikerül, akkor Livel vagy Zvonarjovával játszanék” - mondta a 20 éves soproni teniszező, hozzátéve: az egyetlen gondot a kissé hideg időjárás jelenti, de az sem vészes.

Párosban a magyar és a horvát játékost a 2. helyen emelték ki Sencsenben, a legjobb 16 között Luksika Kumkhum és Csiang Vang lesz az ellenfél. Timi 45., Martic 78., míg a thaiföldi teniszező 164. párosban a világranglistán. A kínai játékos jelenleg nem szerepel a WTA listáján.
Timea a 2013-as szezonban öt WTA-versenyt nyert párosban, karrierje során már hat diadalnál jár. Martic három alkalommal jutott döntőbe, de egyszer sem ünnepelhetett az utolsó mérkőzést követően. Tavaly Párizsban és Bad Gasteinben volt finalista, idén pedig Marrákesben. A marokkói verseny döntőjében Kristina Mladenovic oldalán 6:3, 6:1-re kapott ki Timitől és Mandy Minellától.

(Forrás: babostimea.hu)