Babosék 65 perc alatt vesztettek

2014. 03. 23.

Babos Timea és Jelena Jankovic két szettes mérkőzésen szenvedett vereséget az Anabel Medina Garrigues-Jaroszlava Svedova kettőstől a Miamiban zajló, 5 427 105 dolláros Sony Open párostornájának első fordulójában. A mérkőzés 65 percig tartott.

A spanyol és a kazah játékos egyformán két-két Grand Slam-versenyt nyert már női párosban, ráadásul már többször indultak együtt. Nemrég Florianopolisban nyertek közösen versenyt, míg Timi és Jelena Jankovics most játszott másodszor együtt…

A sokkal összeszokottabb spanyol-kazah duó a 30 perces első szettet azonnal brékkel kezdte, 40-re nyerte el az ellenfél adogatását. Timi és Jankovics 2:0-nál még szépített, újabb bréklabdát hárítva, de ennél többre nem futotta.

Medina Garrigues és Svedova 3:1-nél 30-ra nyerte el az ellenfél adogatását, majd 5:1-nél már játszmalabdához jutott. Ezt még hárította Timi és Jankovics, de 5:2, 40-30-nál az ellenfél már kihasználta a harmadik lehetőséget.

A második szett elején, 1:0-ás vezetésnél a magyar-szerb kettős két bréklabdához jutott. De Medina Garrigues és Svedova mindkettőt megvédte, majd a következő gémben újra elnyerte a rivális szerváját. Ez döntőnek bizonyult, a spanyol-kazah duó már nem adott esélyt a fordításra. 3:2-nél a spanyol-kazah kettős bréklabdát hárított 40-40-nél, majd ugyanilyen szoros csatában újra brékelt. Az utolsó játékban a magyar és a szerb játékos már nem nyer labdamenetet.

Timea legközelebb Monterreyben szerepel az immár 500 000 dolláros WTA-versenyen. Két évvel ezelőtt egyesben, tavaly pedig Date-Krumm Kimiko oldalán párosban maradt veretlen. Idén Olga Govorcova lesz a magyar játékos társa. A 25 éves fehérorosz teniszező jelenleg 62. helyen párosban, de volt már 24. is, 2011. augusztus 29-én. Pályafutása során 8 WTA-versenyt nyert ebben a műfajban. Tavaly negyeddöntős volt Babossal az 500 000 dolláros Guangzhou Openen.

SONY OPEN TENNIS (5 427 105 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Anabel Medina Garrigues, Jaroszlava Svedova (spanyol, kazah)-Babos Tímea, Jelena Jankovics (magyar, szerb) 6:2, 6:2

(Forrás:babostimea.hu)