Babosék és Marosiék a páros elődöntőben, Marrákesben és Stuttgartban

2013. 04. 25.

Babos Tímea a luxemburgi Mandy Minella oldalán bejutott a legjobb négy közé a marokkói Marrákesben zajló, 235 ezer dollár összdíjazású, salakpályás női tenisztornán. Marosi Kati Stuttgartban elődöntős.

Egyes találkozók szerdán véget értek a magyar játékosok számára az e heti WTA versenyeken. Arn Gréta a stuttgarti torna selejtezőjében már korábban kikapott, babos Timi tegnap szenvedett vereséget a marrakeshi viadalon, Czink Melinda pedig ma búcsúzott a marokkói versenytől.

Timit a cimvédő Bertens búcsúztatta, ma pedig Melinda léphetett pályára idei első vörössalakos meccsén Flavia Pennetta ellen. A sérülése miatt a 113. helyre visszaeső olasz játszi könnyedséggel kebelezte be az első szettet 6-1-re, Melinda pedig ugyanilyen könnyedén hozhatta volna a második szettet, ha 5-1-nél nem torpan meg.

Sajnos azonban megtorpant, az olasz pedig nemhogy kiegyenlitett, de meg is nyerte a második játszmát és ezzel a meccset is 6-1 7-6(2)-ra.

Párosban Babos Timi a luxemburgi Minellával az első körben egy igen izgalmas meccset nyertek meg, a lányok pedig úgy tánik, szeretik a drámát, most is az utolsó pillanatokra hagyták a döntást.

A 3. kiemelt kettős a Hrdinova/Pliskova duó ellen játszott és a második szettben meccslabdát háritva 3-6 7-6(1) 10-8-ra nyertek, bejutva a pénteki elődöntőbe.

„Nagyon fordulatos meccseket élünk meg Mandyvel! Tegnap nagyon fáradtan játszott, így az a meccs azért volt nehéz. Ma pedig valahogy nem éreztük egymást...De jól küzdöttünk, meccslabdákat hárítottunk! Természetesen örülök a győzelemnek, az újabb elődöntőnek!" – nyilatkozta Timi a meccs után.

Stuttgartban is maradt versenyben magyar játékos, méghozzá Marosi Kati, aki a horvát Jurakkal már két bravúros győzelmen van túl. A 795.000 dolláros fedettpályás salakos verseny első körében 6-4 7-6(4)-ra nyertek a nem kiemelt, de igen erős Pavlyuchenkova/Safarova kettős ellen, ma pedig a 4. kiemelt Kops-Jones/Spears duó ellen diadalmaskodtak 3-6 6-4 11-9-re, a szuper tie-breakben meccslabdát háritva.

Katiék is elődöntősek tehát, ellenfelük pedig a Barthel/Lisicki vagy a Jankovic/Lucic-Baroni kettős lesz (kiemelt páros egyébként már nincs versenyben). A magyar/horvát kettős egy hárommeccses nyeretlenségi széria végére rakott pontot egyébként Stuttgartban és külön öröm, hogy legutóbbi győzelmük visszavágás is volt egyben a Charlestonban elszenvedett sima vereségért.

WTA torna Marrakes

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Flavia Pennetta (olasz)-Czink Melinda 6:1, 7:6 (7-2)

páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 3.)-Eva Hrdinova, Karolina Pliskova (cseh) 3:6, 7:6 (7-1), 10-8 - döntő rövidítés

(Forrás: mtsztenisz.hu)