Babosék búcsúja a vegyespárosok elődöntőjében

2014. 06. 05.

Babos Timea és Eric Butorac befejezte szereplését a francia nyílt teniszbajnokságon, miután az elődöntőben két szettben vereséget szenvedett a Julia Görges-Nenad Zimonjics kettőstől. A mérkőzés 53 percig tartott.

A mérkőzés esélyese a 8. helyen kiemelt német-amerikai duó volt, hiszen Timi és Eric Butorac először szerepelt együtt, míg a túloldalon Zimonjics már 7 alkalommal nyert Grand Slam-versenyt. A 37 éves szerb játékos férfi párosban 3, míg vegyespárosban már 4 alkalommal emelhetett magasba GS-trófeát.

A párizsi elődöntő elején Timea és társa 30-40-ről fordított adogatóként, majd 1:1-nél két bréklabdája volt. Sajnos ezeket az ellenfél hárította, majd fölénybe került.
Görges és Zimonjics 2:1-nél 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd 5:2-nél megismételte ezt. Így a nyolcadik helyen kiemelt kettős 25 perc alatt jutott szettelőnyhöz.

A második játszmában 1:0-nél brékelt újra, ezúttal 30-ra a német-szerb duó, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. Timi és társa 3:0-nál szépített, majd két bréklabdája volt, de az ellenfél mindkettőt hárította.
Görges és Zimonjics 5:2-nél ismét 30-40-ről hozta az adogatását…Majd a német és a szerb játékos fogadóként két meccslabdához jutott, pedig az ellenfél vezetett 30-0-ra…A nyolcadik helyen kiemelt kettős a második lehetőséget ki is használta, így bejutott vegyespárosban a döntőbe a Roland Garroson.

„Nagy sikernek tartom, hogy egészen az elődöntőig jutottam életem első vegyespáros tornáján. Sajnálom a mai mérkőzést, de nem szeretnék telhetetlen lenni. Szép hét volt! Holnap rögtön utazás. Jöhet Birmingham, majd Eastbourne és Wimby!” – nyilatkozta Timi.

A 21 éves magyar játékos legközelebb már füvön lép pályára, a 710 000 dolláros birminghami versenyen. Az Aegon Classicon csak egyesben szerepel.

Magyar játékos az elmúlt években két alkalommal vívott Grand Slam-elődöntőt: Szávay Ágnes és a cseh Vladimira Uhlirova a 2007-es US Openen jutott a négy közé, Mandula Petra pedig 2003-ban az Australian Openen szintén női párosban játszott a fináléért a svájci Emmanuelle Gagliardi oldalán. Vegyespárosban még nem volt magyar döntős GS-versenyen. Korábban két alkalommal játszott magyar játékos GS-elődöntőt: 1947-ben Körmöczy Zsuzsa és Asbóth József a Roland Garroson, valamint Temesvári Andrea 1983-ban Wimbledonban az amerikai Charles Strode oldalán.

vegyespáros, elődöntő:
Julia Görges, Nenad Zimonjic (német, szerb, 8.)-Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) 6:2, 6:2

(Forrás: babostimea.hu/MTI)