Babosék elődöntősök Párizsban

2014. 01. 31.

Babos Timea és Kristina Mladenovic mindössze öt játékot veszített Janette Husarova és Alicja Rosolska ellen a párostorna negyeddöntőjében a 710 000 dolláros párizsi versenyen. A találkozó 51 percig tartott. A magyar-francia kettős a legjobb négy között a világelső Sara Errani-Roberta Vinci duóval mérkőzik.

Kristina Mladenovic délután egyesben 6:4, 6:2-es vereséget szenvedett egyesben Andrea Petkovictól, de szerencsére ez nem befolyásolta negatívan az esti párost. Timea és francia társa ugyanis magabiztosan győzte le a rutinos ellenfelet.

A 25 perces első szettben a negyedik kiemelt páros 2:1 után brékelt, előnyét pedig biztosan meg is őrizte. Babos 5:3 után 15-re szerválta ki a szettet.

A második játszma elején a magyar-francia kettős azonnal elnyerte ellenfele adogatását, majd több, összesen hat bréklabdát hárított. Aztán 4:2-nél jött az újabb brék, ez pedig már végképp döntőnek bizonyult.

Az utolsó gémben pedig Babos és Mladenovic labdamenetet sem veszített.

A magyar-francia duó az elődöntőben Sara Errani és Roberta Vinci ellen lép pályára. A sydneyi döntőben Babos és Lucie Safarova három szettben, 7:5, 3:6, 10-7-re nyert az olasz kettős ellen.

„Boldog vagyok, hogy 2 párosspecialistát tudtunk ilyen könnyed, mosolygós, laza játékkal megverni. Nagyon jól szerváltam, sokat gyakoroltuk az elmúlt napokban. Várom a szombati meccset, újra Errani és Vinci ellen. Remélem, hasonló eredménnyel zárul a találkozó, mint Sydneyben! A holnapi napot edzéssel és lazítással töltjük Kikivel, sokat leszünk együtt. Ez is jó dolog, szerintem, a páros elődöntőnk előtt. Drukkoljatok, hogy meglegyen az újabb, világelsők elleni győzelem!” - nyilatkozta boldogan Babos Timea.

OPEN GDF SUEZ (710 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Janette Husarova, Alicja Rosolska (szlovák, lengyel) 6:3, 6:2

(Forrás: babostimea.hu)