Babosék magabiztos győzelemmel  jutottak tovább Sydneyben

Babosék magabiztos győzelemmel jutottak tovább Sydneyben

2014. 01. 07.

Babos Tímea és Lucie Safarova magabiztos győzelmet aratott a Sydneyben zajló 710 000 dollár összdíjazású WTA-torna párosversenyének első fordulójában. A magyar, cseh kettős két szettben győzte le a Simona Halep-Raluca Olaru román kettőst. Babosék a következő fordulóban a Kveta Peschke-Katarina Srebotnik duóval játszanak.

Nagyon úgy tűnik, hogy jól működő kettőst alkot Babos Tímea és a rutinos Lucie Safarova, hiszen a magyar-cseh kettős annak ellenére, hogy először játszott egymás oldalán, magabiztos sikert aratott Sydney-ben az Apia International névre keresztelt rangos torna első fordulójában. Ugyanakkor voltak arra utaló jelek is, hogy még van mit csiszolni a játékon, hiszen a mérkőzésen Babosék nem sokszor tudták hozni adogatójátékukat, de szerencsére az ellenfél sem volt annyira összeszokott, megszenvedtek ők is a szerváikkal.

A babostimea.hu beszámolója szerint Timiék a mérkőzés első szettjében kiválóan játszottak fogadóként és ez az eredményen is meglátszott, hiszen 4:1-re elhúztak. Addig csak a magyar lány tudta hozni az adogatását, Halep és Olaru viszont háromszor is elveszítette szervagémjét. Babosék lendülete azonban megtört, a románok két brékkel fordítottak 5:4-re, ám ekkor Babos gond nélkül abszolválta adogatójátékát, majd a magyar-cseh duó brékelt, Safarova pedig hozta adogatását, így a szett Timiéké lett.

A második játszmában 2:2-ig együtt haladt a két páros, majd Timi és Safarova ismét elvette az ellenfél adogatását, a mérkőzés során ötödszörre. Babosék a következő szervagémet is simán megnyerték, majd 4:2-nél újra brékeltek. Az utolsó gémet Timi és cseh társa simán hozta, így bejutottak a torna második körébe.

„Nagyon élveztem a párost Lucie-vel, nagyon rendes csaj! A meccs elején kicsit óvatosabb voltam a hálónál, ami tőlem szerintem szokatlan. Viszont az alapvonalon magabiztosan játszottam. Megnyertük nehezen az első szettet, aztán a másodikban sokkal jobban szerváltam, hálónál is jobban mozogtam. Úgy könnyebb lett, 6:2 ide. Örülök a győzelemnek, hogy meccseket játszhatok, nem csak az edzések maradnak a hétre!” – nyilatkozta honlapján a találkozót követően a világranglistán jelenleg a legmagasabban jegyzett magyar teniszező.

A Babos, Safarova kettős a következő fordulóban a Date-Krumm Kimiko-Alicja Rosolska duót 7:5, 6:4-re legyőző Kveta Peschke-Katarina Srebotnik kettőssel találkozik.

(Forrás:babostimea.hu)