Babosék negyeddöntősök Párizsban

2014. 01. 29.

Babos Timea és Kristina Mladenovic nagy csatában, három játszmás mérkőzésen legyőzte Mona Barthelt és Megan Moulton-Levyt, így bejutott a párostorna negyeddöntőjébe a 710 000 dolláros párizsi, fedett pályás versenyen. A találkozó 1 óra 18 percig tartott.

Mladenovic vasárnap még Melbourne-ben szerepelt, ahol a kanadai Daniel Nestorral diadalmaskodott vegyes párosban az Australian Openen.

Nagy csatát hozott a mérkőzés, amelynek 39 perces első játszmájában Barthel (77. párosban a világranglistán) és a párosspecialista Moulton-Levy (56.) meglepte a 4. helyen kiemelt ellenfelet. A német és az amerikai játékos ugyanis jól fogadott, így szinte folyamatosan brékelőnyben volt. Timea (32.) és a vegyespárosban kétszeres Grand Slam-győztes Mladenovic (19.) ugyan 2:2-nél, majd 5:5-nél is adogatott a vezetésért, de mindkét alkalommal elveszítette az adogatójátékot…
Érdekesség, hogy az első játszmában a magyar-francia duó nyert több labdamenetet, mégis a rivális örülhetett a tizenkettedik gém után. Barthel és Moulton-Levy 40-re szerválta ki a szettet, vagyis a lehető legminimálisabb különbséggel…

A 30 perces második játszma sokkal simábban alakult. Timi és Mladenovic ugyanis feljavult adogatóként és fogadóként is, 5:0-ra elhúzott! Barthle és Moulton-Levy ekkor néhány percre átvette az irányítást, sorozatban három gémet nyert. De szerencsére a magyar-francia kettős megállította az ellenfél „menetelését”, 5:3-nál 30-ra szerválta ki a szettet.

A mindent eldöntő rövidítés már „nélkülözte” az izgalmakat, Timi és Kiki Mladenovic magabiztosan nyert és jutott a nyolc közé.

„Nagyon nehezen indult a meccs…Rögtön 0:2-vel kezdtünk, de utána sikerült visszajönni. 2:2-nél egy balszerencsés gémet veszítettünk, így újra brékeltek. Ez volt a kulcsa, hogy elveszítettük a játszmát. A másodikban sokkal taktikusabban játszottunk, így simán nyertük a szettet. Végül a szuper tie-breakot végig vezetve tudtuk hozni. Jó volt Kikivel játszani, élveztük a játékot. Meg persze a győzelemnek is örülök, hiszen gyűjtögethetem a pontjaimat, illetve gyakorolhatom a játékot éles helyzetben is Smile" - nyilatkozta Babos a mérkőzést követően.

A magyar-francia duó következő ellenfele a Renata Voracova-Barbora Zahlavova-Strycova (cseh) vagy a Janette Husarova-Alicja Rosolska (szlovák, lengyel) kettős lesz.

OPEN GDF SUEZ (710 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA),
PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Mona Barthel, Megan Moulton-Levy (német, amerikai) 5:7, 6:3, 10-5 döntő rövidítés

(Forrás: babostimea.hu)