Babosék negyeddöntősök Taskentben

2013. 09. 11.

Babos Timea és Jaroszlava Svedova magabiztos győzelemmel jutott a negyeddöntőbe párosban a 235 000 dolláros Tashkent Openen, miután mindössze négy játékot veszített Kszenija Palkina és Polina Pekova ellen.

Babos hétfőn, míg Svedova kedden búcsúzott az egyéni tornától, párosban viszont könnyed győzelemmel kezdtek. A magyar-kazah kettős csak néhány perce engedte át a főszerepet az ellenfélnek, de ez egyáltalán nem befolyásolta a folytatást.

A 32 perces első szettben Timi és Svedova 40-re, majd 15-re brékelte a riválist, 4:0-ra elhúzott. Palkina és Pekova ekkor váratlanul elnyerte az 1. kiemelt adogatását, de csak 5:3-ra tudott felzárkózni. A kilencedik gémben Timi 30-ra szerválta ki a játszmát, két ászt is ütött.

A második szettben a magyar-kazah páros újra elhúzott 4:0-ra, ekkor szépített az ellenfél. Sőt 4:1-nél három bréklabdához jutott Palkina és Pekova, de ezt nem tudta kihasználni. Az utolsó gémben pedig Timi és Svedova fogadóként 0-30-ról hozta a meccset.

„Nagyon élveztem a párost Jaróval! Nagyon kedves lány, tapasztalt játékos! Mégsem mindennap játszhat az ember egy többszörös Grand Slam-bajnokkal :) Jól ment a játék a mai napon. Holnapra is kell a jó forma, hiszen nehéz ellenfelünk lesz” – mondta Timi.

A magyar-kazah duó következő ellenfele Michaella Krajicek és Alekszandra Panova lesz. A holland és az orosz játékos is igazi párosspecialistának számít.
.
A 24 éves Krajicek hosszú ideig szívproblémával küszködött. Így párosban most csak 238., de volt a 34. helyen is 2006. szeptember 25-én. Párosban 14 alkalommal volt döntős WTA-versenyen, 2006-ban Palermóban és Budapesten a szlovák Janette Husarovával, 2008-ban s’Hertogenboschban az új-zélandi Marina Erakoviccsal, míg 2010-ben Memphisben az amerikai Vania Kinggel diadalmaskodott. Néhány hete Timi és Krajicek nyerte Szucsouban a 125 000 dolláros WTA-versenyt párosban.

A szintén 24 éves Panova jelenleg 67. párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként idén április 15-én a 42. volt. Karrierje során 3 WTA-versenyt nyert ebben a műfajban: 2010-ben Taskentben (társ: Tatjana Pucsek), 2012-ben Bogotában (társ: Eva Birnerova) és Fezben (társ: Petra Cetkovska). Idén már két döntőben szerepelt, de Pattaya Cityben (társ: Akgul Ammanmuradova) és Bogotában (társ: Birnerova) is elveszítette az utolsó mérkőzést. A kolumbiai fináléban Timi és Mandy Minella diadalmaskodott 6:4, 6:3-ra!

TASHKENT OPEN (235 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA)
PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 1.)-Kszenija Palkina, Polina Pekova (kirgiz, fehérorosz) 6:3, 6:1

(Forrás: babostimea.hu)