Babosék párosa megnyerte a monterreyi tornát

2013. 04. 08.

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Date-Krumm Kimiko alkotta magyar, japán kettős nyerte meg a 235 ezer dollár összdíjazású WTA-torna páros fináléját, a harmadik helyen rangsorolt cseh Eva Birnerova és thaiföldi Tamarine Tanasugarn ellen.

Babosék az első szettet simán behúzták, és a másodikban is gyorsan nyerő helyzetbe hozták magukat, hogy aztán behúzzák az a szettet is.

Az elődöntőben Babosék az Asia Muhammed, Allie Will amerikai kettőst győzték le két szettben, 1 óra 14 perc alatt.

Babos idén januárban Hobartban és Bogotában is túljutott az elődöntőn a luxemburgi Mandy Minellával, Kolumbiában a duó meg is nyerte a versenyt. A magyar játékos tavaly Birminghamben ünnepelte első tornagyőzelmét párosban WTA-eseményen, akkor a tajvani Hszie Szu-vej volt a párja.

WTA-INTERNATIONAL-TORNA, MONTERREY 235 000 dollár, kemény pálya)

PÁROS,

páros, elődöntő:
Babos, Date-Krumm (magyar, japán 1.)-Asia Muhammed, Allie Will (amerikai) 7:5, 6:4

DÖNTŐ:
Babos, Date-Krumm (magyar, japán 1.)–Birnerova, Tanasugarn (cseh, thaiföldi, 3.) 6:1, 6:4