Babosék szenzációs győzelmet arattak

2014. 07. 02.

Babos Tímea fantasztikus sikert ért el a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán Wimbledonban: a világelső, nem mellesleg címvédő Hszi Szu-vejt és Peng Su-ajt verve (4:6, 7:6, 6:2) bejutottak a negyeddöntőbe párosban.

A 2010-es szingapúri ifjúsági olimpián egyesben 4., párosban 3. Babos és Mladenovic néhány héttel a wimbledoni Grand Slam-verseny előtt döntötte el, hogy ezentúl állandó párost alkot. A magyar és a francia játékos Birminghamben még balszerencsés vereséget szenvedett az első fordulóban, ezúttal viszont nem kegyelmeztek.

Pedig az ellenfél a világ jelenlegi legjobb párosa volt: Hszie és Peng rendkívül rutinos és összeszokott duót alkot. A tajvani és a kínai klasszis tavaly Wimbledonban és az év végi világbajnokságon, idén pedig a Roland Garroson is bajnok lett.

Ami a mostani mérkőzést illeti, Babos és Mladenovic a 31 perces első játszmában 1:1 után brékelt, majd 3:1-re is vezetett, az ázsiai kettős azonban a folytatásban kétszer is elnyerte a magyar játékos adogatását, így szettelőnybe került – írja meccstudósításában Babos honlapja.

A folytatás ellenben már a magyar-francia páros remek játékáról marad emlékezetes: Babos és társa 1:1 után újra elnyerte ellenfele adogatását, az előny 5:4-ig meg is maradt. Ekkor Mladenovic két szettlabdáról elveszítette szerváját, így néhány perccel később jöhetett a rövidítés.

A tie breakben aztán a 14. helyen kiemelt magyar-francia duó már 5-2-re is vezetett. Hszie és Peng még feljött 5-4-re, majd 6-4-nél újabb játszmalabdát hárított fogadóként, ám a következő labdamenetben a soproni lány fogadása után rontott az ellenfél; következhetett a mindent eldöntő felvonás.

A döntő szett elején a 21 éves magyar játékos 15-40-ről hozta adogatását, majd Babosék 0-ra brékeltek. Sőt, a következő gém is a 14. kiemelt sikerét hozta (3:0). A címvédő ezután tudott szépíteni, majd a magyar játékos újabb bréklabdát hárított, és hozta adogatását.

Az utolsó játékban Hszie és Peng még hárított adogatóként egy meccslabdát a babostimea.hu írása szerint, de többre nem futotta. A következő fogadóesélynél ugyanis Mladenovic parádésan röptézett, ezzel lezárult a mérkőzés.

Babos női párosban először jutott negyeddöntőbe Grand Slam-versenyen. Pályafutása során harmadik alkalommal volt olyan duó tagja, amely legyőzte az aktuális, világelső párost. Két évvel ezelőtt Birminghamben Babos és Hszie a döntőben Liezel Hubert és Lisa Raymondot múlta felül, az idei sydneyi fináléban pedig a magyar klasszis és Lucie Safarova nyert Sara Errani és Roberta Vinci ellen. Sőt, idén tavasszal Babos és Hao Csing-csang a Kuala Lumpur-i tornán búcsúztatta az akkor már világelső Hsziét, de a tajvani klasszis társa akkor Jarmila Gajdosova volt, nem Peng Su-aj.

Vegyespárosban nem sikerült az újabb bravúr: Timi és Eric Butorac 1 óra 37 perces mérkőzésen vereséget szenvedett a 15. helyen kiemelt Samantha Stosur-Nenad Zimonjics kettőstől.

A női páros nyolcaddöntője után nem sokat pihenhetett és készülhetett Timi, alig több egy órával később már vegyespárosban lépett pályára Eric Butorac oldalán. A háló túloldalán két korábbi párosvilágelső, a többszörös Grand Slam-győztes Stosur és Zimonjics állt.

A magyar-amerikai páros remekelt a 24 perces első szettben! Timi és társa 1:1 után brékelt, majd 4:2 után újra elnyerte ellenfele adogatását. A nyolcadik gémet pedig 0-ra nyerte adogatóként a Roland Garroson elődöntős duó.

A 25 perces második szettben már Stosur és Zimonjics irányított. A két, rendkívül tapasztalt klasszis kétszer nyerte el a 21 éves magyar játékos szerváját, így jöhetett a döntő felvonás.

A harmadik játszmában először Timi és Eric Butorac hárított bréklabdát (az ellenfél vezetett ekkor 3:2-re), majd Stosur és Zimonjics tett így (5:5-nél). A végén sajnos az ausztrál-szerb páros gémlabdát hárítva brékelt 7:6-nál, így befejeződött a mérkőzés.

WIMBLEDON

női páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 14.) - Szu Vej-Hszieh, Suaj Peng (tajvani, kínai, 1.) 4:6, 7:6 (7-5), 6:2

vegyes páros, nyolcaddöntő:
Nenad Zimonjic, Samantha Stosur (szerb, ausztrál, 15.)-Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) 2:6, 6:2, 8:6