Bagdatisz nyerte a Tennis Classics döntőjét

2013. 12. 04.

Telt ház előtt az ausztrál Pat Rafter és a a szintén volt világelső svéd Mats Wilandert összecsapásávál kezdődött a Papp László Sportarénában a VI. Tennis Classics gála.

A két US Opent nyert, 40 éves Rafter a rá jellemző szerva-röpte stílusban támadott, míg hétszeres Grand Slam-tornagyőztes, kilenc esztendővel idősebb riválisa remek alapvonaljátékkal és pontos elütésekkel védekezett.

Az ausztrál klasszis - aki egy átemelésnél általános derültségre felütötte a labdát a mennyezeten lógó kijelző tetejére - végül 9:6-tal hozta a meccset, a budapesti eseményen ugyanis valamennyi találkozó kilenc nyert gémig tart.

"Lassú a pálya, és ezen a borításon sok gondot jelentett Pat különleges kick-szervája" - nyilatkozta a meccs után Wilander, aki televíziós kommentátorként januárban az Australian Openen működik majd közre.

Rafter kifejtette, 2002-es visszavonulása óta is próbál formában maradni, de ezt megnehezíti, hogy szereti a csokoládét és a finom vörösborokat is.

A folytatásban a jelenlegi sztárok közül előbb a francia Jo-Wilfried Tsonga (10. a világranglistán) a ciprusi Markosz Bagdatisszal (87.) csapott össze
Az első elődöntő a vártnál jóval nagyobb csatát hozott: a következő szezonra a felkészülést már hetekkel ezelőtt megkezdő Bagdatisz (87. a világranglistán) remek játékkal, látványos rövidítésekkel nyert a még csak az alapozásnál tartó Jo-Wilfried Tsonga (10.) ellen. A ciprusi - aki helyett az egyik labdamenetet az általa felkért labdaszedő nyerte meg - 9:8-ra győzött, miután 10-7-re nyerte az úgynevezett bajnoki rövidítést.

A másik ágon a német Tommy Haas (12.) a sérült spanyol David Ferrer helyére beugró francia Monfilsszel (31.) találkozott. Ők is komolyan vették az összecsapást, és alaposan megfuttatták egymást, de azért egy kis tréfálkozás is belefért. A 35 évesen is remek erőnlétű Haas - aki volt második is az ATP-rangsorban - egy rontott ütés után ellenőriztette a bíróval a háló magasságát, az utánozhatatlan stílusú francia pedig cirkuszba illő megoldásokkal szórakoztatta a több mint hatezer nézőt. Az eredmény 9:4 lett Monfils javára.

Az elődöntőben alulmaradó Tsonga és Haas a folytatásban páros bemutatót tartott Rafterrel és Wilanderrel. A rendkívül szórakoztató és látványos röptecsatákban gazdag találkozót a Rafter, Haas duó nyerte meg 7:6-ra.

A gála ötödik mérkőzésén, ami egyben a VI. Tennis Classic fináléja volt a 2006-ban Australian Open-döntős Bagdatísz és a francia Monfils csapott össze. A küzdelmes labdamenetek mellett ezúttal is maradt hely a mókának: a szakállas ciprusi az elődöntőhöz hasonlóan egy labdaszedőt küldött a pályára maga helyett pár percig, míg "showmannek" sem utolsó riválisa hol elcsente a hálótartó vasat, hol pedig beállt önkéntes vonalbírónak, s addig az igazi vonalbírónak adta az ütőjét.
A budapesti torna zárófelvonását végül 9:7-re nyerte a meghívott négy jelenlegi éljátékos közül a világranglistán leghátrébb (a 87. helyen) álló Bagdatisz.