Baji Balázs 3 századdal maradt le a döntőről, magyar vonatkozású adományok az IAAF örökség múzeumnak

2018. 03. 05.

A riói olimpikon, 2017 év magyar férfi sportolója, Baji Balázs futamának harmadik helyén célba érve 3 századdal maradt le a fináléról és a 10. helyen fejezte be a fedett pályás világbajnokságot 60m gátfutásban Birminghamban. Mutola és Gardener a 2004-es budapesti fedett pályás világbajnokságról ajándékozott emléktárgyat az IAAF örökség muzeumnak.

A fedett pályás világbajnokság záró napján déli 12 órakor a birminghami városházán az olimpiai bajnok Sebastian Coe, az IAAF elnöke nyította meg az IAAF örökség múzeum eseményét.

A IAAF Heritage örökség múzeum ez év januárjában jött létre azzal a céllal, hogy az ősi olimpiai játékoktól a modern korig történelmi atlétikai tárgyakat, bajnokok emléktárgyait, videó felvételeket gyűjtsön össze. A gyűjtemény ezen a napon indult el hivatalosan.

Az ünnepségen részt vett az olimpiai bajnok brit sprinter Jason Gardener, aki a 2004-es budapesti világbajnokságon győztes cipőjét adományozta a múzeumnak.

Maria Mutola pedig ugyanezen világbajnokságon győztes mezét és rajtszámát adta a múzeumnak. A bajnoknő távollétében az olimpiai bajnok amerikai rúdugró Dragila adta át az IAAF elnökének az ajándékot.

A délutáni döntők előtt a 60m gát elődöntőit rendezték három futamban. Baji Balázs erős ellenfeleket kapott az amerikai Eaton és a francia Manga személyében. Futamában a két vetélytárs mögött a harmadik helyen ért a célba. Az első kettő minden futamból bekerült a fináléba, és további két legjobb idővel rendelkezők is követhették a hat finalistát. Balázs ideje a tízedik helyre volt elegendő, csupán 3 századdal lemaradva a nyolcas döntőtől.

"Egy kicsit csalódott vagyok. A negyedik gátnál hibáztam és ezzel értékes századokat vesztettem, ami mint később a fináléba került. Nincs baj, hiszen még csak nemrég kezdődött el az idény. A hibákból tanulni kell, s felkészűlni az év legfontosabb versenyére a berlini Európa-bajnokságra. Tervezem több Gyémántliga versenen is az indulást az év folyamán. Ezek is nagyban segíthetik a felkészülésemet az EB-re" - mondta a kissé csalódott magyar gátfutó.

A döntőben a brit Pozzi győzött, mögette éppenaz elődöntőben Balázs előtt célba érkező fiú állhatott fel a dobogó második és harmadik fokára.

A döntőket záró férfi 4x400m-es váltószámban a lengyel négyes világcsúccsal utasította maga mögé az amerikaiakat.

(MOB, fotók: Róth Tamás)