Baji Balázs nem jutott be a fináléba 110 gáton

2016. 08. 16.

Baji Balázs negyedik helyen végzett az elődöntőben saját futamában, összesítésben azonban a 15. legjobb időt futotta, így nem jutott be a fináléba.

Rio de Janeiróban a 110 méteres gátfutásra jelentkezett 40 induló öt előfutamban döntötte el, hogy ki jut tovább a versenyszám elődöntőjébe. A magyar csúcstartó Baji Balázs a másodikban állt rajthoz és szakadó esőben, biztonsági futással másodikként célba érve, 13.52-es eredménnyel vívta ki a jogot a keddi második körben való részvételhez, amelyre magyar idő szerint szerdán 1.40 órakor került sor.

„Nem emlékszem, hogy futottam-e valaha ekkora esőben, száz százalékig a továbbjutásra koncentráltam. Ma ezért jöttem, sikerült” – mondta az M4 Sport mikrofonja előtt Baji Balázs.

Baji Balázs az első elődöntőben állt rajthoz a Joao Havelange Stadionban, és remek rajtja után a negyedik helyen végzett, századra pontosan megfutotta tegnapi, előfutambeli idejét (13.52). A másik két elődöntő után biztossá vált, hogy a magyar gátfutó nem jut be a fináléba, ugyanis összesítésben 15. helyen zárt. A döntőt érő nyolcadik helytől 11 századdal maradt le egyébként (13.41).

(MOB, fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)