Baji Balázs olimpiai A szintett futott

2012. 06. 11.

Parádésan versenyeztek a magyar 110 gátasok hétfőn.

Prágában, a Jozef Odlozil emlékversenyen Baji Balázs olimpiai „A” szintet futva: 13,51 mp/-1,2w idővel a második helyen végzett.
Az orosz fővárosban rendezett Moscow Challenge versenyen, ugyanezen a távon a hosszú sérülésből visszatért Kiss Daniel kiváló futással: 13,53 mp/0,0w az első helyen ért célba.

Jozef Odlozil emlékversenyen, Prága
110m gát: 1.Tyron Akins (amerikai) 13.41, 2.Baji Balázs 13.51, 3.Artur Noga (lengyel) 13.52
Moscow Challenge, Moszkva:
110m gát: 1.Kiss Dániel 13.53

Itthon Kürthy Lajos ismét 20 m felett dobott

A 28. alkalommal megrendezett, nagy hagyományú verseny ünnepélyes eseménnyel, faültetéssel kezdődött Rózsavölgyi István emlékére – a világhírű futó sok régi sporttársának jelenlétében . A verseny több figyelemre méltó eredményt hozott, változó létszámok mellett.

Súlylökésben Kürthy Lajos 20m feletti eredménnyel győzőtt.
„- Azért jöttem a mai versenyre, mert most minden szalmaszálba bele kell kapaszkodom.– mondta a Honvéd szombati versenyének legjobb eredményét elérő Kürthy Lajos/20,17 m.
- Tavaly szeptember, a VB óta most sikerült újra 20 méter felett lökni versenyen, nagyon boldog vagyok.Igazából ez sem volt egy jó dobás, kiment a szektor szélére, de bízom benne, hogy most már az a gát, amit felépítettem saját magamnak, az most végre ledől és ismét a húsz méterek következnek. Remélem, hogy az EB-n meglesz a 12-es döntő és ugyanez az olimpián is megismétlődik.”

A program főszámában, az Iharos emlékversenyen jó küzdelmet vívott 1500 méteren a végül elsőként célba érő Szemeti Péter/3:44,15 és Kállay Dániel/ 3:44,99 p. Kovács Zoltán 47,16-al nyerte a 400 métert.

Kaptur Éva az előfutamban és a döntőben is 11,69 mp-et futott, az örökifjú Németh Roland 10,52-vel nyerte a férfiak hasonló döntőjét/+2,4w. Diszkoszvetésben Seres András 58,05 méterig repítette a szert. A teljes jegyzőkönyv – további bíztató eredményekkel – a mellékletben olvasható.