Baji Balázsé az újabb magyar aranyérem az Universiadén

2017. 08. 28.

Az idei világbajnoki bronzérmes Baji Balázs aranyérmes lett 110 méteres gátfutásban a tajvani Universiadén. Baji a magyar küldöttség tizenkettedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén.

Mivel többször hatalmas zápor szakította meg a versenyt, eleve közel fél órás csúszással szólították az atlétákat a döntőre. Az első rajt sikertelen volt, a magyar gátfutó sárga lapot is kapott, de mindezek ellenére Bajit nem lehetett kizökkenteni a nyugalmából, szinte tökéletes rajtot produkált ismét.

A második rajt után egy kis ideig még együtt haladt a hazaiak kedvence és Baji, de a táv közepétől az Állatorvosi Egyetem végzett hallgatója mindenkit maga mögött hagyott. Ifj. Tomhauser István tanítványa nagyon profi módon versenyzett, éppen annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett. A tajvani Chennek végül élete legjobbjára volt szüksége ahhoz, hogy egy századdal megelőzze a harmadik helyen célba ért lengyel Czykiert.

Végtelenül örülök a sikernek, hiszen ez volt az utolsó Universiadém, mivel a nyáron már elmúltam 28 éves. Ki kellett használnom ezt az utolsó esélyt. Annak külön örülök, hogy az atlétacsapat szereplésére nem hiszem, hogy bárki panaszkodhatna, mivel eddig egy első, egy második, egy harmadik és egy-egy negyedik, ötödik és hatodik helyet szereztünk” - nyilatkozta az olimpikon gátfutó.

110 méteres gárfutás, eredmények (1-3.): 1. Baji Balázs 13.35, 2. Chen Kuei-Ru (tajvani) 13.55, 3. Damian Czykier (lengyel)13.56.

A magyar atléták közül előzőleg Gyürkés Viktória ezüstérmet nyert 3000 méteres akadályfutásban, Kozák Luca pedig bronzot 100 méter gáton a tajvani Universiadén.

Baji a magyar küldöttség tizenkettedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások tajpeji versenyén. Szatmári András, Márton Anna (mindkettő kard), Kreiss Fanni (tőr), valamint Olasz Anna (10 km nyíltvízi úszás) után ötödik magyarként lett aranyérmes az Universiadén.

(MEFS-MOB-MTI, fotó: Fegyverneki Sándor)