Bajnok a Szolnok

2012. 05. 29.

A Szolnok nyerte a férfi kosárlabda-bajnokságot, miután a döntő negyedik mérkőzésén 102-84-re legyőzte a vendég Szombathelyt, így 3-1-re nyerte a párharcot.

Az idei év egyik meglepetése a Falco alapszakasz-győzelme volt, amit Bencze Tamás csapata egy döntőbe jutással tudott megfejelni.
A vasiak a párharc harmadik meccsén elvették a Szolnok rájátszásbeli veretlenségét, ezúttal pedig azért léptek pályára, hogy idegenbeli sikerükkel kiharcolják a mindent eldöntő utolsó – szombathelyi – mérkőzést.

Az elején az eddigi meccseknek megfelelően gyártották a pontokat a felek,, a Szolnok egy pillanatig sem hagyott senkiben sem kétséget afelől, hogy itt ma nem győzhet más, csak a hazai gárda.
A hatalmas tempó és a rengeteg kosár miatt a lényegi kérdések már a nagyszünetre eldőltek: 63-40-re vezetett az Olaj, de a fordulás után se álltak le a piros-feketék, így 30 perc után már 29 pont volt az előnyük.
Az utolsó játékrész már az ünneplésről szólt a Tiszaligeti Sportcsarnokban, bár a Falco picit azért az eredményt is kozmetikázni tudta.
A vége 102-84 lett, ezzel a Szolnok 1991, 2007 és 2011 után negyedszer hódították el a bajnoki címet.
Idén – akárcsak tavaly – a bajnokság mellett a Magyar Kupát is megnyerték, sőt az EuroChallenge-ben a Final Fourba is bejutottak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I A CSOPORT, DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 102–84 (35–22, 28–18, 23–17, 16–27), Vezette: Valovics, Földházi, Győrffy
SZOLNOK: Trotter 10/6, Mills 12/3, Horváth Á. 16/12, Nikolov 5/3, Báder 19 Csere: Gay 19/15, Trepák 12, Fodor M. 9/3, Soós, Grebenár, Gaál, Nagy B
FALCO: Kálmán L. 9/3, Szanati 5, Timberlake 25/6, Szabó Zs. 15/6, Pantelics 12/6 Csere: Will 3/3, Harazin 4, Simon L. 5, Jarosevits 6, Simon B.
Kipontozódott: Pantelics (29. p.) Kiállítva: Pantelics (29. p.)

AZ EGYIK FÉL HARMADIK SIKERÉIG TARTÓ PÁRHARC VÉGEREDMÉNY: 3–1 A SZOLNOK JAVÁRA

A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE:
1. Szolnoki Olaj (Gaál Róbert, Horváth Ákos, Grebenár Péter, Soós Gábor, Fodor Márton, Brandon Gay, Hriszto Nikolov, Trotter Obie, Julien Mills, Lakosa Zsolt, Báder Márton, Trepák Zoltán, Nagy Balázs. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Aleksic),
2. Falco-Szova KC Szombathely, 3. Albacomp Fehérvár, 4. Fortress-Lami Véd Körmend, 5. Atomerőmű SE, 6. Kecskeméti KSE, 7. Pécsi VSK-Pannonpower, 8. Kis Rába-menti Takarék Soproni KC, 9. Kaposvári KK, 10. Factum Sport Debrecen, 11. Naturtex-SZTE-Szedeák, 12. Marso-Vagép NYKK, 13. Jászberényi KSE, 14. Zalakerámia ZTE KK

(Forrás: hunbasket.hu)