Bajnokok ligája: Nem sikerült a bravúr a Veszprémnek

2013. 04. 27.

Nem jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe a Veszprém, mivel az idegenben elszenvedett egygólos vereséget követően szombaton hazai pályán is kikapott - 29-28-ra - a német Kieltől a negyeddöntős párharcban.

Az 5-1-es álomrajtot követő kis megtorpanást leszámítva az első félidőben a hazaiak akarata érvényesült. A folytatásban viszont egyenlített a Kiel, majd a 47. percben először vezetett, onnantól pedig végig előnyben volt.

A múlt vasárnapi összecsapáson a vendég veszprémiek a 47. percben még 28-22-re vezettek, ám közvetlenül a lefújás előtt szerzett góllal végül a 2007-ben, 2010-ben és tavaly győztes Kiel 32-31-re nyert. Ezzel együtt a legrangosabb kupában 200. mérkőzését vívó Veszprém ilyen kedvező helyzetből még soha sem várhatta hazai pályán negyeddöntős visszavágóját, így jó esélye volt, hogy első magyar csapatként bejusson a 2010 óta létező Final Fourba. A csapat 2006 óta nem jutott be a legjobb négy közé, míg a Kiel azt szerette volna elkerülni, hogy - mint eddig minden Final Four-címvédő - lemaradjon a soron következő négyes döntőről.

Noha remek napsütéses idő volt odakint, a szurkolók csaknem egy órával a kezdés előtt a csarnokban, a helyükön voltak, és parádés hangulatot varázsoltak már a bemelegítés alatt a zsúfolásig megtelt arénában.

A meccs elején az első összecsapáson 11 gólig jutó Nagy gyorsan kétszer villant, közben Fazekas háromszor is bravúrral védett. Emberelőnyben sikerült 5-1-re ellépni (7. perc), azonos létszámnál viszont feltámadtak a németek, és egyenlítettek (5-5). Ugalde és a hazai kapus pillanataival visszaállt a rend, ám Iváncsik Tamás büntetőt rontott. Állandósult a "két gól közeli" állapot, ráadásul Sprenger ziccert, Ilic pedig hétméterest rontott. Aztán Schuch kiállításánál Fazekas helyett mezőnyjátékos ment be, és sikerült 11-7-re elhúzni. Kisvártatva időt kértek a vendégek, és a szünetig meg tudták felezni a hátrányukat.

Sulic kiállításával kezdődött a második félidő, és ismét kiegyenlített a Kiel (15-15), fordítani azonban nem tudott. Nagy tüzelte a pirosba öltözött szurkolókat, és a fülsiketítő hangorkán nem hagyott alább. A veszprémiek egy-két góllal vezettek, míg nem Sulic újabb büntetést kapott, és nem maradt el a fordítás az exveszprémi Vujin góljával (47. perc: 22-23).

Időt kért a hullámvölgybe került MKB, de a vendégek már alig hibáztak, ráadásul a dán bírók több ítéletükkel is borzolták a kedélyeket. Egyre nagyobb lett a baj, kevesebb mint tíz perccel a vége előtt, 23-25-nél Alilovic térdsérülést szenvedett, visszaállt Fazekas a kapuba.
Már csak nyolc perc volt hátra, amikor 26-23-ra elhúzott a Kiel, így a hátralévő időt négy góllal kellett volna megnyerni. A hajrában már birkózásra és - főleg a vendégek részéről - színészkedésre is jócskán volt példa, csak éppen nem tudott két gólon belülre jutni a házigazda. Az idő a németeknek dolgozott, és bár Narcisse-t kiállították, végül ezt a találkozót is a Kiel nyerte.

A Veszprém eddigi legjobb eredménye a legrangosabb kupában a 2002-es döntőbe kerülés volt. Azóta kétszer sikerült eljutnia a legjobb négy közé (2003, 2006), ötször a nyolc közé (2004, 2005, 2007, 2009, 2010), az utóbbi két kiírásban a 16 közé, míg 2008-ban a 32 közé, ám ez utóbbi évben KEK-trófeával tudott vigasztalódni.

Áder János köztársasági elnök is ott szurkolt a veszprémi Arénában

Az MKB Veszprém KC heroikus küzdelemben búcsúzott a Bajnokok Ligájától, miután a negyeddöntő második összecsapásán 29:28-ra kikapott a címvédő Kieltől.

Carlos Ortega:
– Gratulálok az ellenfélnek. Egyetértek kollégámmal abban, hogy a jobb védekezés döntött ma a rivális javára. A 3-2-1-es formációjukkal nem tudtunk mit kezdeni. Az utolsó passzoknál, lövéseknél mindig ők koncentráltak jobban.

Fazekas Nándor:
– Gratulálok a Kielnek. Ahogy Marko Vujin is említette, mindkét csapatnak ott lenne a helye Kölnben, de csak egy juthatott tovább. Ezek ma nem mi voltunk, megint nem volt szerencsénk... Nem bírtuk el az emberhátrányos helyzeteket. A végén minden hibánkat megbüntették a németek.

Alfred Gislason:
– Az első ütközet tapasztalatai alapján tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk, s, hogy ebben a csarnokban extra kell a továbbjutáshoz. Ez a második félidőben sikerült, amikor fantasztikusan védekeztünk, s ezzel nyertünk ma.

Marko Vujin:
– Tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz ma itt játszani, kicsit zavarban voltunk az elején a fantasztikus hangulat miatt. Utána azonban megtaláltuk a saját játékunkat, s a védekezésünk fantasztikus volt. Fenntartom azt, amit a sorsolás után mondtam, jelenleg mindkét csapatnak ott lenne a helye a négyes döntőben. Fantasztikus mérkőzésen vagyunk túl.

Férfi BL, negyeddöntő, visszavágó:

MKB Veszprém - THW Kiel (német) 28-29 (14-12)
gól: Sulic 5, Nagy 5, Ugalde 5, Császár 4/4, Chema 4, Gulyás 3, Dzsamali 1, Iváncsik T. 1, illetve Vujin 7/1, Jicha 7, Narcisse 3, Palmarsson 3, Ahlm 3, Sigurdsson 2, Ilic 2/2, Toft Hansen 1, Ekberg 1
Továbbjutott: a Kiel, kettős győzelemmel, 61-59-es összesítéssel.

Barcelona (spanyol)-Atlético Madrid (spanyol) 32-24 (15-9)
Továbbjutott: a Barcelona, 52-49-es összesítéssel