Barcelona legei – ahogy azt Kiss László szövetségi kapitány látta

Barcelona legei – ahogy azt Kiss László szövetségi kapitány látta

2013. 08. 06.
Megosztás

Budapest után mindig is Barcelona volt Kiss László második legkedvesebb városa, ahol első számú tanítványa, Egerszegi Krisztina három számban is olimpiai bajnok lett. A magyar úszó válogatott szövetségi kapitányának „ízlése” az elmúlt napokban sem változott, sőt, a most kiérdemelt három világbajnoki első helyezés csak megerősítette az általa 1992-ben kialakított sorrendet.

A Telekom Sporthír Szolgálat munkatársa a kapitányt arra kérte, hogy nevezze meg az idei úszó csúcstalálkozó „legeit”, azokat a szereplőket és eseményeket, akik, illetve amelyek meglátása szerint egy-egy sorrend élére kívánkoznak.

A magyar válogatott első számú szereplője:

- Kétség kívül a kétszeres világbajnok Hosszú Katinka, aki most már három világbajnoki aranyéremmel büszkélkedhet, és akit nem csupán egy aranyos és jó természetű fiatal hölgynek nevezhetek, hanem az elkövetkezendő évek potenciális nagy bajnokának. Terveinek megvalósulását segítheti sportágának kivételes szeretette, vagy inkább imádata.

Barcelonában a hősök hőse:

- Magától értetődik, hogy a hatszoros aranyérmes amerikai Melissa „Missy” Franklin, aki már tavaly Londonban is bizonyította a zsenialitását az ott megszerzett négy olimpiai bajnoki győzelmével. És ha ehhez még azt is hozzáteszem, hogy csak 18 éves, akkor bátran lehet a jövőjével és a lehetőségeivel kapcsolatban fantáziálni…

Az idei világbajnokság legnagyobb vesztese:

- A várakozástól elmaradók névsora nem rövidke, így nehéz a „listavezetőt” kiválasztani, de szerintem a kínai Je Si-vennek a rangsor élén a helye. A londoni női 400-as vegyes győztese, aki az utolsó százat gyorsabban hagyta maga mögött, mint férfi kollégája, az amerikai Lochte, most még a dobogó közelébe sem tudott kerülni!

A VB legszorosabb „befutója”:

- Nem a részrehajlás mondatja velem, de nekem a 100 méteres pillangó döntője jut az eszembe, ahol az éremért csatázó mezőny tagjai 6-7 tizedmásodpercen belül csaptak a célba. Külön öröm a számomra, hogy ebből a késhegyre menő küzdelemből Cseh Laci ezüstérmesként került ki.

A VB legkáprázatosabb hajrája:

- Nem azért, mert a magyar válogatott szövetségi kapitánya vagyok, de ilyen jelzőt érdemlő győztes hajrát – a hetedik helyről előre nyomulva – egyedül Gyurta Dani tudott bemutatni a barcelonai világbajnokságon, amire talán számítottak is az ellenfelei, csak hogy ezzel a parádéval semmit sem tudtak kezdeni…

A versenyek legsikeresebb felfedezettje:

- Legyen három a magyar igazság: az én szememben Kapás Boglárka a VB egyik legnagyobb felfedezettje, aki három számban is remekelt és lett pontszerző a hatodik, az ötödik és végül a negyedik helyezésével!

A VB legidősebb aranyérmese:

- Utána kellene számolni, de alighanem az amerikai Ryan Lochte-t illeti ez a cím, aki elmúlt 29 éves, de így is brillírozott Barcelonában. Más lapra tartozik, hogy Cseh Lászlóhoz hasonlóan idén ő is lemondott a 400 vegyesről…

A VB legnagyobb bakija:

- A nyílt vízi versenyek alatt a szállítás színvonala botrányosan rossz volt, ha a hivatalos buszjáratokra hagyatkozunk, kis túlzással most érnénk ki a versenyekre. Majdnem mindig taxit kellett fognunk, máskülönben bajba kerültünk volna. A medencés versenyek alatt viszont hibátlanul oldották meg a transzport feladatát a házigazdák.

A 2013. évi világbajnokság leginkább bántó momentuma:

- Nem csak nekem esett rosszul az, hogy Hosszú Katinka edzőjét, Shane Tusup-ot egyre csak úgy aposztrofálták, mintha semmi köze nem lenne Magyarországhoz és a magyar úszósporthoz, pedig itt él közöttünk és hamarosan feleségül veszi magyar mennyasszonyát, nemzeti válogatottunk legsikeresebb világbajnoki szereplőjét. Igyekszem túltenni magamat ezen az udvariatlanságon…

(Forrás: Telekom Sporthír Szolgálat – Szalay Péter)