Bartoli játszmát sem vesztett Wimbledonban

2013. 07. 07.

A 15. kiemelt Marion Bartoli nyerte a wimbledoni tenisztorna női egyes döntőjét, miután 1 óra 21 perc alatt 6:1, 6:4-re legyőzte a 23.-ként rangsorolt Sabine Lisickit.

A 28 éves Bartolinak - aki Wimbledonban hét összecsapás alatt egyszer sem veszített játszmát - ez volt pályafutása első Grand Slam-diadala.
Marion Bartoli a 2013-as wimbledoni torna döntőjében - fotó: EPA/Kerim OktenA galéria megtekintéséhez kattintson ide
Az első két játékban mindketten elveszítették adogatásukat, majd Bartoli - aki 2007-ben ugyanitt volt már fináléban - továbbra sem hibázott, és kereken fél óra alatt 6:1-re hozta a nyitó játszmát.
A második szettben az élete első Grand Slam-fináléját vívó 23 esztendős Lisicki a meccs folyamán először hozta szervajátékát, majd Bartoli látványos labdamenetekkel egyenlített, majd brékelt, és 5:1-re elhúzott. A német játékos három mérkőzéslabdát hárítva felzárkózott 5:4-re, amikor újból riválisa adogatott, és ekkor már pontot sem veszített, így megnyerte az összecsapást.

"Már kislány koromban erről a pillanatról álmodtam. Ráadásul a legvadabb rész az volt, hogy ásszal fejezem be a mérkőzést, és ez is sikerült. Sokat gyakoroltam az adogatást, hogy tökéletesebb legyen" - mondta Bartoli, aki ezzel pályafutása nyolcadik tornagyőzelmét aratta.

Bartoli pályafutása nyolcadik tornagyőzelmét aratta. A két játékos most találkozott ötödik alkalommal, és Bartoli másodszor diadalmaskodott.

A francia teniszezőnek ez volt a 47. GS-tornája. A végső diadalt arató női játékosok közül korábban senkinek nem kellett ilyen nagy számú részvétel az első Grand Slam-sikerhez. Az eddigi rekorder a cseh Jana Novotna volt, aki a 45. GS-indulásakor tudott győzni, ugyancsak Wimbledonban, még 1998-ban.

A női párosversenyt a Hszie Szu-vej, Peng Su-aj kettős nyerte A nyolcadikként rangsorolt tajvani, kínai duó két játszmában bizonyult jobbnak a 12. helyen kiemelt Ashleigh Barty, Casey Dellacqua ausztrál párosnál a szombati döntőben.Hszie Szu-vej és Peng Su-aj az első Grand Slam-diadalát aratta, egyben először született tajvani siker GS-tornán.

A Bob Bryan, Mike Bryan amerikai kettős nyerte aférfi páros döntőjét, így az ikrek sorozatban négy Grand Slam-viadalon diadalmaskodtak.
A Bryan testvérek a tavalyi US Openen, majd idén az Australian Openen és a Roland Garroson is nyertek, akárcsak szombaton Wimbledonban, ahol az Ivan Dodig, Marcelo Melo horvát, brazil párost győzték le négy játszmában.
A 2012-es londoni olimpián aranyérmes amerikaiaknak ez volt a 15. GS-tornasikere, korábban hatszor nyertek Ausztráliában, kétszer Párizsban és Wimbledonban, valamint négyszer a US Openen. űűű

Eredmények:

Női egyes, döntő:
Bartoli (francia, 15.)-Lisicki (német, 23.) 6:1, 6:4

női páros, döntő:
Hszie, Peng (tajvani, ausztrál, 8.)-Barty, Dellacqua (ausztrál, 12.) 7:6 (7-1), 6:1

férfi páros, döntő:
Bob Bryan, Mike Bryan (amerikai, 1.) - Ivan Dodig, Marcelo Melo (horvát, brazil, 12.) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4