Birkózás: átütő siker a főpróbán

2014. 07. 28.

A világversenyek után a Golden Grand Prix-sorozat döntője a birkózás legrangosabb eseménye, amelynek évek óta Baku ad otthont.

Az azeri fővárosban ma a kötöttfogásúak léptek szőnyegre. A magyarok hét súlycsoportban indultak, hatban eljutottak a helyosztókig, ahol két arany-, egy ezüst- és két bronzérmet nyertek.
Lőrincz Tamás (71 kg) és Kiss Balázs (98 kg) megnyerte a GGP-döntőt, Bácsi Péter (80 kg) második, Szabó László (75 kg) és Lám Bálint (130 kg) harmadik lett. Az azeriek négy, a grúzok és a magyarok két-két elsőséget szereztek.

Az 504 ezer dollár összedíjazású versenyen a magyarok 33 ezret „birkóztak össze” maguknak. Mint ismert: a győztesek pénzdíja 10 ezer dollár.

A szakvezetés ezt a viadalt jelölte meg főpróbának a szeptemberi taskenti világbajnokságra.
A csapat még nem tér haza, mert kéthetes nemzetközi edzőtáborozáson vesz részt Azerbajdzsánban.

(Forrás: birkózó szövetség)