Birkózó vb Budapesten már új szabályokkal

2013. 05. 21.

A Nemzetközi Birkózó Szövetség rendkívüli kongresszusán elfogadták azt a változást, hogy a mérkőzésidő 2x3 perc, és a pontokat folyamatosan adják össze. A rendszer már a szeptemberi budapesti világbajnokságon is érvényben lesz.

Az új rendszer szerint a meccsek két háromperces szakaszból állnak majd, s a meneteket nem külön számítják, hanem a pontok összeadódnak.

Dr. Molnár Szabolcs jóvoltából képet kaptunk a pontozás bizonyos részleteiről.
A levitel 2 pont (hogy értékesebb legyen az intésnél vagy a kitolásnál).
A szabadfogásban 10, a kötöttben 7 pont különbség a technikai tus.
Más lesz az intési procedúra a két fogásnemben.

Szabadfogás: az 1. passzivitásért szóbeli figyelmeztetés, a 2.-nál óra indul 30 mp-ig; ha azalatt nincs pont, akkor a passzív ellen ítélnek 1 pontot. Ha az első 2 percben nincs pont, akkor a bíróknak ki kell választaniuk, hogy melyik versenyző a passzív, akinek 30 másodperce van akciópontot csinálni.

Kötöttfogás: először szóbeli figyelmeztetés, a 2. esetben térdelő helyzetet választhat az ellenfél a passzív versenyző ellenében, a 3.-nál pont jár a passzív ellen, akit a 4. esetben már leléptetnek.

(Forrás: birkozoszov.hu)