BL: A vártnál nehezebben győzött a Szolnok

2013. 10. 12.

A vártnál nehezebben, de biztosan győzött a Szolnok a Marseille ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája romániai selejtezőjének első játéknapján, Nagyváradon. (a képen az öt gólos Mitrovics)

A szolnoki csapat ontotta a gólokat az első negyedben, hatszor talált a marseille-i kapuba, de mivel a védekezése nem volt igazán hatékony, csak kéttalálatnyi előnnyel zárult ez a szakasz. A folytatásban már kevesebb gól esett, a mérkőzés feléig azonban eggyel nőtt a különbség a két csapat között.

A harmadik negyed 10-7-es szolnoki vezetésről indult, ám ahelyett, hogy eldőlt volna a mérkőzés, a franciák egyenlítettek. Tíz góljukból kilencet akcióból szereztek a marseille-iek. A döntetlen után két jól sikerült magyar lövés következett, majd az újabb szünetet követően gyorsan további két gólt szerzett a Szolnok, ezzel gyakorlatilag bebiztosította a győzelmet.

Szombaton a Duisburg, vasárnap pedig a Nagyvárad lesz az ellenfél. A csoportból az első kettő jut tovább. A következő csoportkörbe kerülésért még egy kieséses párharcot kell majd megvívni.

A BL mostani, második selejtezőkörében négy négycsapatos csoportban zajlik a küzdelem. A Szolnok most kapcsolódott be a sorozatba, a másik magyar résztvevőnek, a ZF-Egernek pedig kiemelt főtáblásként csak a legjobb 12 között kell először játszania. Abban a nyolc kiemelt és a selejtezőből továbbjutó négy csapat két hatos csoportban küzd majd meg egymással.

Kovács István, a szolnokiak szakmai igazgatója:
– Az elején kaptunk két gólt centerből, amitől a kelleténél sokkal visszább húzódtunk, ennyire nem kellett volna. Bár összességében még ezzel sem lett volna akkora baj, igazán az volt a dühítő, ami 10-7 után történt, hogy ott egyenlítettek. Hátul nagyon nem voltunk rendben, szerencsére, a támadás jól ment, nyertünk, és ennél nincs fontosabb. Egyébként kicsit degradálták ezt a csoportot, mondván, csupa gyenge csapat van rajtunk kívül – de ez nem igaz. A Marseille-nek jó eredményei voltak az első körben, a vereségeik is szoros meccseken születtek. Videónk nem volt róluk, azt tudtuk, hogy a külföldi játékosaik jók, a centerjük jó, a kapusuk gyenge. A többit menet közben mértük fel, végül is, sikerrel.

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, D csoport, 1. játéknap:
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC - CN Marseille (francia) 17-12 (6-4, 4-3, 2-3, 5-2), Nagyvárad, v.: Borrell (spanyol), Dali (máltai)
Szolnok: Decker A., Gocics 1, Török B., Vámos 2, Hosnyánszky 2, Vörös, Alekszics 2, Hangay Z., Jansik D., Pásztor 4, Kis G. 1, Mitrovics 5
Marseille: Garsau, Olivon, Constantin-Bicari 4, Denux, T. Simon 2, Palet, Caumette, Randics 4, Kovacsevics, Manca, Camarasa 2, N. Simon
Gól - emberelőnyből: 1/3, ill. 1/7 Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -

(Forrás: MTI, waterpolo.hu)