Blazsó és Dósa újabb sikere Szilvásváradon

2012. 05. 28.

A 11. alkalommal kiírt Specialized Maraton Szilvásvárad hegyikerékpár-versennyel megkezdődött pünkösdvasárnap a négyállomásos Top Maraton Mountain Bike sorozat nyolcadik szezonja. A bükki nyitányra 1233-an neveztek. A férfiak hosszútávját a tavalyi győztes Blazsó Márton (a képen), a nők középtávját a szintén ismétlő Dósa Eszter teljesítette leggyorsabban – mindketten új pályacsúccsal.

A Magyar Kupa-forduló alkalmával a kerekesek 117, 70 vagy 39 kilométer közül választhattak. A Szilvásváradi Lovas-stadionból egyszerre indult a Bükk emelkedőinek az 1164 versenyző.

Az esélylatolgatás során kérdést jelentett a férfi hosszútáv tekintetében, hogy a korábbi győztesek közül a tavalyi első Blazsó Márton, vagy az olimpiai kvalifikációban helyt álló, idén rövidebb, olimpiai távon versenyző Buruczki Szilárd kerül-e a bükki dobogó tetejére.

Mint az időeredmények is alátámasztják, a pálya igen gyors volt. Érdekesség, hogy – a végül győztesként célba érő – Blazsó, 117 kilométeren 12 perccel; a többszörös maraton bajnok Dósa Eszter – aki zsinórban harmadszor nyerte a szilvásváradi viadalt –, tavalyi, rekordnak számító eredményét mintegy másfél perccel tudta megdönteni 70 kilométeren.
A Top Maraton sorozat idei 2. – sorrendben 30. – állomására, a XIII. Duna Maratonra július 1-jén kerül sor.