Böczögő Dorina érmei a Buda-Cash Kupán

2012. 11. 14.

A Buda-Cash Kupa Mesterfokú Bajnokság első napján a szerenkénti versenyben Böczögő Dorina kezdett a legjobban, az olimpikon egy arany- és egy bronzérmet gyűjtött be hazai pályán.

A békéscsabai sportcsarnokban a nők ugráson kezdtek, ahol Böczögő nem hibázott ugyan, de kiinduló pontja alacsony lett, így a harmadik helyen végzett. Győzött Divéky Luca. Sajnálatos sérülés is történt, Csillag Tünde az első ugrásnál a bal térdénél megsérült. Böczögő felemáskorláton már nem hibázott, aranyérem került nyakába, míg csapattársa, a fiatal Makra Noémi rontott, a második helyen végzett.

A férfiaknál már a melegítés során történt sérülés, Marján Péter bokájával lett probléma. Altorjai Sándor MATSZ-főtitkár tájékoztatása szerint Szabó Nándor talajon jó gyakorlatot adott elő, lólengésben Kállai Zoltán hibátlan gyakorlatot produkálva nyerte meg Buda-Cash Kupa Mesterfokú Bajnokságot, míg gyűrűn Rácz Attila és Vlacsil Attila emelkedett ki, végül Rácz lett az első.

A Buda-Cash Kupa Mesterfokú Bajnokság első napján a gumiasztalosok is versenyeztek, itt Juhász Zsolt messze a mezőny fölé emelkedett gyakorlatával, a közel teltházas sportcsarnok nagy tapsviharral fogadta óriási ugrásait. A nőknél Sram Vivien nyert.
Békéscsabán az olimpiai bajnok Berki Krisztián is jelen volt, nem versenyzett, de számos autogramot kiosztott.
Folytatás szerdán 18 órától a békéscsabai sportcsarnokban.

Böczögő Dorina:
A múlt heti egyéni összetett győzelmem után ma viszonylag nyugodtan kezdtem az ugrást. Sajnos, nem jött ki jól a lépés, így a kiindulópontjaim alacsonyabbak lettek. Egy kicsit idegesebb is voltam a felemáskorlát előtt, hogy az első szert nem sikerült megnyernem. A korlát nagyon jól sikerült, fantasztikus volt hazai pályán versenyeznem, hiszen a közönség biztatása nagyon jól esett, és a végén is sokkal jobban megtapsoltak, mint egy budapesti versenyen.