5próba Rióba és győri EYOF a MOB utánpótlás-magazinjában

Brillíroztak riói olimpikonjaink a hétvégén – összefoglaló

2016. 10. 10.

A Rióban három olimpiai aranyérmet nyerő Hosszú Katinka a hétvégén ismét tarolt a világkupában, ezúttal Dohát hódította meg. Joó Abigél gyűjteménye is gazdagodott egy vk-arannyal, ahogyan a sportlövő Sidi Péteré is. Olimpikonjaink hétvégi szereplése egy helyen.

ATLÉTIKA

Rekordszámú nevezéssel zárult Magyarország egyik legnagyobb szabadidősport-eseménye, a 31. Budapest Maraton. A kétnapos futófesztivál leghosszabb számát a riói olimpikon Józsa Gábor és a riói szintidőt teljesítő Staicu Simona nyerte. A rendezvény 8 távjára rekordot jelentő 28 003 nevezés érkezett.

JUDO

A Rióban hetedik helyen záró Joó Abigél aranyérmes lett a taskenti Grand Prix-versenyen. Az Üzbegisztánban egyedüli magyarként tatamira lépő versenyző az elődöntőben a kazah Zarina Rajfova, majd a fináléban annak honfitársa, Albina Amangelgyijeva ellen nyert a 78 kilogrammos kategóriában.

RÖPLABDA

Nagy bravúrt hajtott végre a magyar női röplabda-válogatott: aranyszettben legyőzte Romániát az Európa-bajnoki pótselejtezőn, így kijutott a kontinenstornára. Az Eb-t 2017-ben közösen rendezi Azerbajdzsán és Grúzia.

SPORTLÖVÉSZET

Két riói olimpikonunk is ott volt a lövőállásban a Bolognában megrendezett világkupa-döntőn. Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István épphogy lemaradt a nyolcas döntőről, a kilencedik pozícióban zárt. A másik magyar induló, Sidi Péter viszont bejutott a fináléba, és kiélezett csatában meg is nyerte azt.

A részletekről ide kattintva olvashatnak.

TORNA

Egy arannyal és két bronzéremmel zárták a magyarok a Torna Challenge Világkupa döntőinek első napját Szombathelyen. Szombaton az ötből négy fináléban volt magyar érdekeltség.

Berki Krisztián magabiztos gyakorlattal győzött a lólengés fináléjában (15.833 pontot kapott). „A cél az volt, hogy a gyakorlatot végigcsináljam, és lehetőleg hiba nélkül. Ez sikerült, bár az elején az ollók egy picit ’koszosak’ voltak, de összességében örülök, hogy itt, Szombathelyen egy győzelemmel sikerült visszatérnem a nemzetközi versenyek világába” – mondta az olimpiai világ- és Európa-bajnok tornász, aki sérülés miatt egy évet maradt távol a versenyektől. A VK-t megelőzően az országos bajnokságon indult el, amelyet szintén megnyert.

Felemás korláton a riói olimpikon Kovács Zsófia harmadik lett, míg Divéky Luca hatodikként zárt. Böczögő Dorina aranyérmet nyert talajon, ezzel a sikerével a Challenge szériát is megnyerte ezen a szeren. Vecsernyés Dávid szerezte a magyar csapat utolsó érmét a Világkupán: a nyújtóspecialista holtversenyben harmadik lett a horvát Tin Srbiccsel.

ÚSZÁS

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka nagy fölénnyel nyerte meg az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának második szakaszát is, amiért plusz 50 ezer dollárt (13.6 millió forintot) kapott, egyúttal az összesített pontversenyben is szinte már győztesnek tekinthető, mivel közel 500 ponttal vezet Jeanette Ottesen előtt.

A kilenc állomásból álló vk-sorozatot három etapra osztotta a nemzetközi szövetség (FINA), s minden szakaszt külön is díjaz. Hosszú az első három versenyben is a legjobb volt, s most a második, Peking, Dubai, Doha-szakaszt is toronymagasan nyerte.

Ez utóbbit 405 ponttal zárta a Rióban világcsúcsot is döntő úszó, míg a második dán Jeanette Ottesen 168-at gyűjtött. A sorozat másik magyar női versenyzője, Jakabos Zsuzsanna az ötödik lett a második szakaszban, ami 10 ezer dollárt (2.7 millió forint) ér.

A harmadik, utolsó etap október 21-én Szingapúrban kezdődik, majd Tokió érintését követően október 30-án Hongkongban zárul. Hosszú Katinka összetettben 783 ponttal áll az első helyen, mögötte Ottesen 309-cel a második. Az összetett sikerért 100 ezer dollár (27 millió forint) jár.

VÍZILABDA

Teltházas gálamérkőzésen búcsúzott vasárnap az Eger a háromszoros olimpiai bajnok Biros Pétertől, aki már a vízilabdaklub női csapatának vezetőedzője. A waterpolo.hu beszámolója szerint a Bitskey Aladár Uszodában a nap fő attrakciója az Eger–Biros Péter barátai gálameccs volt. Az egriek csapatában játszott Biros Vince és Biros Samu, az ünnepelt két fia, valamint Biros Barnabás, a klasszis unokaöccse is, aki az egri felnőtt csapat játékosa. Egyetlen olimpiai bajnok, Kis Gábor hiányzott csupán az aranykorszak játékosai közül, de így is megvolt a 21 olimpiai aranyérmes, hiszen az Eger kapuját a szerb Braniszlav Mitrovics védte, ő Rióban ért a csúcsra.