Büntetőkkel kapott ki a horvátoktól a Benedek-csapat

2014. 04. 16.

A világbajnoki címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresekkel kikapott kedden az olimpiai bajnok horvát csapattól a világliga európai csoportselejtezőjének utolsó fordulójában Pécsen.

A kedd esti összecsapáson, amelyet az Abay Nemes Oszkár Sportuszodában teltház előtt rendeztek meg, Benedek Tibor szövetségi kapitány javarészt fiatalok alkotta csapatot küldött a vízbe. A gárdából a tavaly vb-aranyérmes társaságból hatan is hiányoztak, igaz, az ötkarikás bajnok riválisnál is akadtak jeles hiányzók.

A pécsiek által Hullámfürdőnek nevezett fedett uszodában a hazai gárda, amely már csoportgyőztesként várhatta a zárómeccset, a vendégvezetést követően a büntetőből betaláló Hosnyánszky Norbert (a képen), majd az emberelőnyből gólt lövő Vámos Márton révén 2-1-re fordított. A nyitónegyed végén azonban már megint a horvátoknál volt az előny (2-3).

A második játékrész sokáig csak a kölcsönösen elpuskázott lehetőségekről szólt, míg nem Vámos balkeze újfent villant (3-3). A nagyszünet előtt viszont ötméteresből a horvátok visszavették a vezetést (3-4).

A harmadik nyolc percben utolérte az ellenfelet a hazai együttes: a duplázó Hosnyánszky a csapatkapitányi tisztet ellátó Madaras Norbert pazar passzából egyenlített (4-4). Csakhogy a horvátok nem hagyták annyiban: előbb egy magyar védelmi hibából, majd büntetőből voltak eredményesek, s elhúztak két góllal (4-6). A közelebb kerülés még ebben a negyedben sikerült: az ötméterest Vámos vágta a kapuba (5-6).

A befejező negyedben sokáig hiába kísérletezett mindkét válogatott, aztán Bátori Bence (a képen) megtörte a jeget, s kiegyenlített (6-6). Válaszul a horvátok kihasználtak egy emberelőnyt, de ugyanígy tett a hat az öt elleni játékban Tóth Márton is, aki nagy gólt lőtt (7-7). Mivel az eredmény már nem változott, következhettek az ötméteresek.

A büntetőpárbaj jól indult, hiszen Decker Attila (a képen9 hárította a horvátok első emberének lövését, ám a folytatásban magyar részről csak Angyal Dániel és Hosnyánszky talált be, a valamivel pontosabb horvátok így végül 10-9-re nyertek.

Eredmény

Világliga, európai csoportselejtező

B csoport:
MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 7–7 (2–3, 1–1, 2–2, 2–1) – ötméteresekkel 2–3, Pécs, 400 néző. Vezette: Zurek (szlovák), Schlunz (német)
MAGYARORSZÁG: DECKER A. – Bátori 1, HOSNYÁNSZKY 2, Decker Á., Tóth M. 1, Madaras, VÁMOS 3. Csere: Jansik D., Bedő, Angyal, Török B., Kovács Gábor.
HORVÁTORSZÁG: BIJAC – Bukic, Muslim, Buljubasic, Loncar 1, JOKOVIC 3, Viskovic 1. Csere: Buha, Krapic 1, Vukicevic, Zomic 1
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 7/2 Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 3/2
Kipontozódott: Decker Á. (30. p.)

MESTERMÉRLEG
BENEDEK TIBOR, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
– Sokadszor bizonyosodott az be, hogy a kétcenteres játék a nemzetközi mezőnyben nem fizet úgy, mint a hazai bajnokságban. Annak ellenére mondom ezt, hogy az itthon játszó csapatok sokkal többet gyakorolják, sokkal jobban csinálják ezt, mint mi. A kiállításainkat az egycenteres mozgásból, illetve a betörésekből tudtuk megszerezni. Az, hogy a horvátok vezetni tudtak, abból adódik, hogy a támadásunk az első két negyedben nem volt elég hatásos, viszont azért vagyok boldog, hogy a végén olyan erős volt a csapat, hogy egyenlíteni tudott.
IVAN ASIC, a horvát válogatott megbízott szövetségi kapitánya:
– Nagyon elégedett vagyok a csapat játékával. Végig vezettünk, pedig több kulcsjátékos is hiányzott, sok fiatal játékos volt a vízben, sőt van köztük olyan, aki ezerkilencszázkilencvenhetes születésű. Magyarország ellen így megnyerni egy meccset, nos, erre nem lehet panaszom.

A csoportselejtező végeredménye: 1. Magyarország 9 pont, 2. Görögország 5, 3. Horvátország 4
Az utolsó fordulóban a csoport harmadik tagja, Görögország válogatottja szabadnapos volt.

Elsőségének köszönhetően a magyar együttes tagja lett a világliga szuperdöntőjének, amelynek Dubaj ad otthont június 16. és 21. között.