Cseh László a legjobb idővel került az elődöntőbe

2012. 08. 01.

Négy egyéni és egy váltó szában voltak érdekeltek a magyar úszók a szerda délelőtti előfutamokban.

Dara Eszter a 23. helyen végzett női 100 m gyorson a londoni olimpia szerdai versenynapján.

A magyar úszó a harmadik előfutamba került, s ott elsőként csapott a célba 55.37 másodperces idővel.
"Pocsékul rajtoltam, utána viszont ijedtemben nagyot úsztam, s egyéni csúcsot állítottam fel. Mi van, ha nem rontom el a rajtomat...?" - értékelt Dara.
A további négy futamban 22 riválisa bizonyult gyorsabbnak nála.

Balog és Bernek elődöntős 200 m háton

Balog Gábor és Bernek Péter elődöntőbe jutott férfi 200 m háton a londoni olimpia szerdai versenynapján.
Balog a második előfutamot hatalmas egyéni csúccsal és nagy fölénnyel nyerte meg, 1:56.98 perces idővel. Bernek a következő nyolcasban jól hajrázva harmadikként csapott célba, 1:57.52-vel.
Balog az ötödik, Bernek a kilencedik idővel került az esti elődöntőbe.
"Majdnem két másodpercet javítottam az eddigi legjobbamon és bejutottam a 16 közé, nagyon elégedett vagyok" - mondta fülig érő szájjal Balog Gábor az MTI-nek. "Az elődöntő volt a célom, s a második forduló után, úgy 120-nál lassúnak éreztem a tempót, ezért aztán alaposan belehúztam. Remélem, este még ennél is gyorsabb leszek."
"Ezt elrontottam, nem ment az úszás, valahogy fáradtnak éreztem magam, nem tudtam robbantani, hiába próbálkoztam. Csak a kilencedik időt értem el, este sokkal jobbnak kell lennem" - mondta az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek Péter.

Sztankovics Anna 29. női 200 m mellen

Sztankovics Anna a 29. helyen végzett női 200 m mellen a londoni olimpia szerdai versenynapján.
A magyar úszó az első előfutamba került, s ott másodikként csapott a célba 2:29.67 perces idővel.
"Túlságosan is korai volt a mai úszás, én jobban szeretek délután versenyezni. Azt akartam, hogy 2:30-on belül legyek, ez sikerült is, bár az egyéni csúcsomtól jó egy másodperccel elmaradtam" - mondta Sztankovics.
A további négy futamban még 27 riválisa bizonyult gyorsabbnak nála.

Cseh László úszta a legjobb időt az előfutamban

Cseh László elődöntőbe jutott férfi 200 m vegyesen a londoni olimpia szerdai versenynapján, ugyanebben a számban Verrasztó Dávid a 35. helyen végzett.

Cseh a harmadik előfutamban úszott, s korábbi, balul sikerült londoni úszásaiból okulva - 400 m vegyesen és 200 m pillangón se jutott fináléba - végig nagy elánnal tempózott, fokozatosan erősítve viszonylag nagy előnnyel, egy testhosszal elsőként csapott a célba 1:57.20 perces idővel. Ennél jobbat a későbbi két nyolcasban sem ért el senki, így legjobb idővel került az esti elődöntőbe.
"A reggeli időponthoz képest nem volt rossz, sőt..., de mellen még kell javítanom" - mondta az MTI-nek Cseh. "Úgy érzem, hogy kezd visszajönni az önbizalmam..." Verrasztó az ötödik, utolsó futamban szerepelt, s végig utolsóként tempózott, ennek eredményeként nagyon gyenge eredménnyel, 2:04.53 perccel ért célba, így a szám 36 indulója közül mindössze egyet előzött meg.

Kilencedik lett a női 4x200 méteres magyar gyorsváltó

A Mutina Ágnes, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összeállítású női 4x200 méteres gyorsváltó kilencedik helyen végzett a londoni olimpia szerdai versenynapján.
A magyar négyes a második futamban indult, az első ember, Mutina kissé lemaradt, de Jakabos feljött a harmadik helyre, s ezt a pozíciót Hosszú megtartotta, míg Verrasztó negyedikként csapott célba 7:54.58 perccel. Ez az idő két századdal volt gyengébb, mint a még éppen döntős, nyolcadik helyezett japán stafétáé.
"Mind a négyen mindent beleadtunk, végül két század hiányzott. Iszonyú balszerencse így lemaradni a döntőről, kegyetlenül rossz érzés..." - nyilatkozott a társak nevében is Hosszú Katinka.